Erdoğan’dan emeklilere: Talimat verdim !

06 Temmuz 2023 Perşembe, 18:14
erdoğan

Emekli maaşına yapılacak zamla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İyileştirme konusunda bakanlarımıza talimat verdim. Önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Dün Meclis’e sevk edilen zam düzenlemesinde yalnızca memurlar için seyyanen zam yer almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda önemli bir açıklama yaptı.

“Emeklilerin beklentilerini gözardı etmiyoruz.” diyen Erdoğan, emekli maaşının iyileştirilmesi için ilgili bakanlara talimat verdiğini açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“TARİHİN EN YÜKSEK ZAMMI! HAYIRLI OLSUN”

Memur maaş düzenlemesini Meclisimizin takdirine sunduk. En düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Tüm kamu görevlilerinin yıllık ücretlerinde ilave olarak seyyanen 8 bin 77 liralık artış yapıyoruz. Meydanlarda söz verdiğimiz üzere en düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Ortalama memur maaşını 25 bin 15 liraya çıkarıyoruz. Tarihin en yüksek zamlarından olan bu düzenlemenin tüm memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

“BAKANLARIMIZA GEREKLİ TALİMATI VERDİK”

Emekliklerin beklentilerini de gözardı etmiyoruz. Kamuoyunda EYT olarak bilinen EYT’liler meselesini çözüme kavuşturduk. Dün enflasyon oranı netleşince emeklilerimizin alacağı yeni maaşları da belli oldu. Yapılabilecek iyileştirmeler hususunda bakanlarımıza gerekli talimatı verdim. Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Hazine ve Maliye Bakanımız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız çalışmalarına başladı. İnşallah önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapacağız. 85 milyonun her bir ferdinin refahını artırma mücadelemizi hız kesmeden devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz