FETÖ’nün sağlık sektörü üzerinden yeni KAOS PLANI deşifre oldu! İşte “doktora şiddet” kumpası

FETÖ’nün sağlık sektörü üzerinden yeni KAOS PLANI deşifre oldu! İşte “doktora şiddet” kumpası

21 Mart 2022 Pazartesi, 21:13
sağlıkta fetö kumpası

.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli 26 yaşındaki doktor Tahir Tarımer’i darp ettiği iddiasıyla açığa alınan ve kamera kayıtlarında gerçeğin ortaya çıkmasıyla görevine iade edilen 32 yaşındaki uzman çavuş Ali Akdağlı özellikle sosyal medyada FETÖ’cüler tarafından linç edildi. Ortaya çıkan bulgular, FETÖ’nün sağlık sektörü üzerinden yeni bir kaos planı yaptığını gösterdi. İşte son günlerde doktorları kışkırtarak, sağlıkta toplumun sinir uçları ile oynayan ve hükümete karşı kışkırtmaya dönük FETÖ tezgahının detayları…

14 Mart 2022 günü saat 23.45 sıralarında Muğla İl jandarma Komutanlığı’nda görevli uzman çavuş Ali Aladağlı, rahatsızlanarak Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Acil servisine gitti. Olay önce acil serviste doktor Tahir Tarımer’in beyanlarıyla medyaya yansıdı. Doktor Tarımer muayene esnasında, aralarında arbede yaşandığı, uzman çavuşun doktor Tahir Tarımer’e bağırarak hakaretlerde bulunduğu, boğazından sıkmak suretiyle sol gözüne ve sırtına yumruk attığı, bunun üzerine beyaz kod verdiği ve şikayetçi olduğunu iddia etti. Ancak ortaya çıkan kamera kayıtları doktorun yalan söylediğini gözler önüne sererken, yaşanan olay sonrasında uzman çavuş hakkında başlatılan adli işlem tamamlandı ve görevine iade edilmesi kararı alındı.

KAMERA KAYITLARI GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Uzman Çavuş Ali Akdağlı tarafından saldırıya uğradığını iddia edip, şikayetçi olan doktor Tahir Tarımer ile ilgili ortaya çıkan görüntülerde, evrağını masadaki görevlilerden alıp ayrılmak isteyen uzman çavuş Akdağlı’nın peşinden gidip ittiği, bu sırada da kayıp düştüğü görüldü. Görüntülerin ardından hastane yönetimi doktor Tarımer hakkında idari soruşturma başlattı. Öte yandan uzman çavuş Akdağlı, doktor Tarımer hakkında kendisine iftira attığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, kamu görevlisine hakaret, kasten yaralama ve mala zarar verme suçlarının işlendiği iddiasıyla yürütülen soruşturmada, olay mahallinin güvenlik kamerası kayıtları getirtilerek ayrıntılı şekilde incelendiği belirtildi. Açıklamada, “Dosyadaki tüm delillerle birlikte değerlendirildiğinde, şüpheliye isnat olunan suçların vasıf ve mahiyetiyle, mevcut delil durumu, özellikle güvenlik kamerası kayıtları dikkate alınıp şüpheliye adli kontrol hükümlerinin uygulanması uygun görülmüştür. Söz konusu soruşturma titizlikle yürütülmektedir” denildi.

EMNİYET KAYITLARINDA OLAY NASIL YER ALDI?

Soruşturma ve Emniyet ifadeleri, Muğla’da yaşanan olayla ilgili detayları da ortaya koydu. Buna göre 14 Mart 2022 tarihinde saat 23.50’de Yatağan Devlet Hastanesi’nde muayene edilen ve apandisit şüphesiyle hastaneye sevk edilen hastaya ultrason yaptırması söylendi. Acil servise giden uzman çavuş Ali Aladağlı, burada sarı alanda muayene edilmek üzere kabul edildi. Uzman çavuşun “Bu hastanede ultrason yok mu, USG çekecek doktorunuz yok mu?” diye sorması üzerine doktor Tahir Tarımer ile sözel bir gerginlik yaşandı.

Kayıtlara göre muayene edilemeyeceğini düşünen uzman çavuş Aladağlı, hastane acil servisinden ayrılmak istedi. Uzman çavuşun elindeki sevk evrağını kamera kaydındaki görüntülerle ortaya çıktığı gibi doktor Tahir Tarımer arkadan yanaşıp almak istedi. O esnada da bir arbede yaşandı. Uzman çavuş Ali Aladağlı evrağı geri almak istedi. Beyaz kod işlemi başlatan doktor Tarımer, birlikte çalıştığı acil doktorları ile birlikte olayı sosyal medya hesaplarında paylaşarak çarpıtılmış bilgilerle provokasyona zemin hazırlayan bir algı operasyonu yürüttüler. Bu arada Menteşe Devlet Hastanesi’ne başvuran ancak orada tetkikleri yapılamayan uzman çavuş Aladağlı, tekrar saat 06 sularında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuru yaparak Genel Cerrahi tarafından apandisit ameliyatı oldu.

İŞTE DOKTOR TAHİR TARIMER’İN FETÖ BAĞLANTISI

Takvim.com.tr’nin haberine göre Uzman çavuş Ali Aladağlı’nn kendisine saldırdığı yalanını ortaya atıp, görevden alınmasına da neden olan doktor Tahir Tarımer’in FETÖ bağlantısı ortaya çıktı. Emniyet kayıtlarına göre Tarımer, FETÖ’den gözaltına da alınmıştı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2022/1679 sayılı soruşturma dosyası kapsamında “FETÖ/PDY Terör Örgütüne Üye Olma” suçundan 4 Mart 2022 tarihinde TEM Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alınan doktor Tarımer’in adı adli ifadelerde “terör örgütü organizesinde yapılan iftar yemeğine ve toplantılara katıldığı, sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şahıslarla irtibat ve ilişkisinin bulunduğu, örgüt evlerinde kaldığı” şeklinde geçti. 1992 doğumlu Tahir Tarımer, 2018 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2022 yılı itibariyle Muğla Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde göreve başladı.

2011-2014 yılları arasında FETÖ’nün Ankara yapılanması içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdi. Gaziantep’teki öğrenciliği döneminde FETÖ yapılanması bünyesinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren bir örgüt mensubunun ilgilendiği öğrenciler arasında yer aldı. 2021 yılında FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan çok sayıda örgüt mensubunun ifade ve teşhis tutanaklarında ismi geçti. Ayrıca Tarımer’in adı soruşturma kayıtlarında “Örgüte sosyal medya üzerinden para yardımı topladığı”, “Örgüt içerisinde çeşitli görevlerde bulunduğu” şeklinde de geçti.

BABASI VE KARDEŞİ DE FETÖ İLE İLİŞKİLİ

Doktor Tahir Tarımer’in babası İlhan Tarımer’in, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde profesör ünvanıyla öğretim üyesi olarak görev yaptığı dönemde çevresinde FETÖ/PYD sempatizanı, örgütün görüşlerini benimseyen bir kişi olarak tanındığı, FETÖ/PYD soruşturmaları kapsamında bir süre görevinden uzaklaştırıldığı, bilahare iade edildiği, hakkında 2016’da adli işlem yapıldığı ve takipsizlik kararı verildiği ortaya çıktı. Kardeşi Mehmet Levent Tarımer’in adının da FETÖ/PYD soruşturmaları kapsamında 10 Temmuz 2019 tarihinde Mersin’de gözaltına alınan bir örgüt mensubunun ifadesinde; “Mersin’de 2014-2015 yılları arasında FETÖ/PYD kontrolündeki öğrenci evinde kaldığı” şeklinde yer aldığı, FETÖ soruşturmaları kapsamında 2019’da hakkında adli işlem yapıldığı ve takipsizlik kararı verildiği belirlendi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz