İSTİHDAMA YILDIRIM DESTEK

12 Nisan 2016 Salı, 12:28
kadın yılmek meslek0

 

Hizmet masalarıyla Yıldırımlıların tüm ihtiyaçlarına anında cevap veren Yıldırım Belediyesi, İstihdam Masası iş arayan vatandaşların yardımına koşuyor.

Yıldırımlılara etkin, verimli ve kaliteli hizmetler sunan Yıldırım Belediyesi, Esnaf Masası önemli çalışmalara imza atıyor. Yıldırımlılara en hızlı ve kaliteli şekilde hizmet vermek için çalıştıklarını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Belediyeciliğin ana unsurlarından olan sosyal belediyecilik kapsamında etkin, verimli ve kaliteli hizmet sunmanın yolunun insanlarımızı yakından tanıyarak, onların ihtiyaçlarını bilerek bu kapsamada proje geliştirmekten geçtiği bilinciyle çalışıyoruz. Sosyal çalışmalarımızın yanı sıra vatandaşlarımızın istihdamına katkı sağlayarak, insanlarımızın evlerine ekmek götürmesine yardımcı oluyoruz” dedi.

‘İŞVEREN VE İŞÇİYİ BULUŞTURUYORUZ’

İstihdam Masası’na ise iki yıl boyunca 9 bin 400 başvuru yapıldığını ve bunların 4 bin 534’nün firmalara yönlendirildiğini de aktaran Başkan Edebali, “İstihdam masasında görevli personellerimiz hizmet binamıza gelen vatandaşlarımızla birebir görüşüyor. İş arayan hemşerilerimizi ilgili çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalara yönlendirerek yüzde 34’ünün iş sahibi olmasını sağladık.  İşveren ile çalışmak isteyen hemşerilerimizi bir araya getirerek adeta aracılık yapıyoruz. İş isteyenin iş, eleman isteyenin eleman bulmasına yardımcı oluyoruz. Yine meslek edindirme kurslarımızla hemşerilerimizin meslek sahibi olmasına katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz