Osman Yumakoğulları Hakk’a yürüdü

22 Mart 2016 Salı, 09:23
osman yumakoğulları

Milli görüş hareketinin duayen isimlerinden Osman Yumakoğulları, uzun süredir yaşam mücadelesi verdiği hastanede hayatını kaybetti. Eski milletvekili ve SP’nin eski İstanbul İl Başkanı Yumakoğulları, bugün Fatih Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak.Milli görüş hareketinin öncü isimlerinden, Avrupa Milli Görüş Teşkilatları (AMGT) Kurucu Başkanı, eski milletvekili ve eski Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Yumakoğulları (69) yaşamını yitirdi.
Geçtiğimiz yıl hastanede kalbi duran Yumakoğulları yoğun bakıma alınmış ve bilinci kapalıydı. Yumakoğulları, hastaneye kaldırılırken oksijen verilmemesi sonucu beyni zarar görmüş ve bu sebeple bitkisel hayata girmişti. Gurbetteki işçilere sahip çıkan ve Avrupa Milli Görüş Teşkilatları’nın iki dönem başkanlığını yürüten Osman Yumakoğulları’nın yaklaşık 5 yıl önce de 6 kalp damarı değiştirilmişti.

Saadet Partisi’nin eski İstanbul İl Başkanı olan Yumakoğulları, iyi derecede Almanca ve Arapça biliyordu.

KURTULMUŞ’TAN TAZİYE

Siyasetin yanı sıra bir çok alanda etkin olan Yumakoğulları, bugün ikindi vakti Fatih Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda, “Hakkın rahmetine kavuşan değerli ağabeyimiz Osman Yumakoğulları’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabr-ı cemil niyaz ederim” dedi.

FAAL BİR YAŞAM

Siyasetten medyaya pek çok alanda faaliyet gösteren Yumakoğulları, Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 1947’de dünyaya geldi. 20 ve 21. dönemlerde Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nden İstanbul Milletvekili seçilen Yumakoğulları, Beyoğlu Merkez Vaizliği, Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Bursa İlim Yayma Cemiyeti ve Osman Gazi İlim Kültür Vakfı Başkanlığı, Bursa Marmara Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği, Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Genel Başkanlığı, Milli Gazete Avrupa bölümü Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Yorum

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz