ŞEHİT POLİSİN ADI YILDIRIM’DA YAŞAYACAK

18 Mart 2016 Cuma, 20:09
Şehit Polis Mehmet Kara Parkı

Yıldırım Belediyesi, 18 Mart Şehitler Günü’nde Şehit Polis Mehmet Kara Parkı’nı Karamazak Mahallesi’nde hizmete açtı.

Yıldırım Belediyesi, ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırarak vatandaşların nefes almalarını sağlayacak sosyal donatı alanlarını hizmete açmaya devam ediyor. 18 Mart Şehitler Günü’nde anlamlı bir hizmete imza atan Yıldırım Belediyesi, 207 metrekare sosyal alana sahip, içinde çocuklar için oyun grubu ve yetişkinler için spor aletleri ile bulunan Şehit Polis Mehmet Kara Parkı’nı, Karamazak Mahallesi’nde açtı. Parkın açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, 23. Dönem Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ertuğrul Sünel, Yıldırım Muhtarlar Derneği İsmail Eroğlu, Karamazak Mahalle Muhtarı Cevdet Bayram, Şehit Polis Mehmet Kara’nın eşi Meryem Kara ile annesi Züriye Şahin, şehidin kızı Bilge Tuana ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATIYORUZ

Çanakkale zaferinin 101. Yılı ve 18 Mart Şehitler Günü’nün anlamının önemine değinerek konuşmasına başlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ecdadımız 101 yıl önce ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek dünya tarihinde önemli bir kahramanlık destanı yazdı. Bugün de vatan için canlarını feda eden kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi. Ülkenin geçtiği zor günlerden geçtiğini vurgulayan Başkan Edebali, “Tarihimizde yaşadığımız Çanakkale ruhunu bugünde aynı hassasiyetle yaşamalıyız. Medeniyetimize, kültürümüze yapılan saldırıları bu ruhla ancak bertaraf edebiliriz” diye konuştu. Başkan Edebali, Çanakkale’de şehit olan kahramanların gelecek nesiller için savaştıklarını da hatırlatarak, “Biz de Yıldırım Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın rahatça oynayabileceği, sosyalleşeceği bu parkımıza şehit polisimiz Mehmet Kara’nın ismini verdik” ifadelerini kullandı.

VİZYON PROJELER YILDIRIM’A ÇAĞ ATLATACAK

Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak hizmetler ürettiklerini ve üretmeye devam edeceklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Tüm hizmetlerimizde eşitlikçi ve adaletli bir anlayış içerisindeyiz. İlçemizin 69 mahallesinde kadim medeniyetimizin temelini oluşturan modern şehirciliği inşa ediyoruz. Mevcut imar düzenimizin yarısını yenileyerek yeni bir şehir anlayışını ortaya çıkaracağız” dedi. Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak vizyon projeleri hayata geçirmeye başlayacaklarını söyleyen Başkan Edebali, “Bu dönem vizyon projelerimizle şehrimize yeni bir elbise giydireceğiz. Plansız yapılaşmadan kaynaklanan bölgelerimizi tekrar ayağa kaldıracağız. Kapalı Pazar yerleri, bölgesel parklar, kent meydanları, kültür merkezleri ve spor kompleksi ile Yıldırım’ı kalkındıracağız. Yaşanabilir Yıldırım’ı inşa ederek, şehrimizi geleceğe taşıyacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

ŞEHİDİN AİLESİNDEN BAŞKAN EDEBALİ’YE TEŞEKKÜR

Şehit Polis Mehmet Kara’nın eşi Meryem Kara da parka eşinin isminin verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Evimizde ziyaret eden bizi yalnız bırakmayan Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye çok teşekkür ediyorum. Şehidimin ismi bu parkta yaşayacak” dedi. Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise 18 Mart Şehitler Günü’nün anlamına yakışan bir hizmet sunduğu için Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Ülkesine hizmet etmek için görevinin başında şehit olan kardeşimizi unutmayarak parka adını veren Başkan İsmail Hakkı Edebali’yi ve arkadaşlarını kutluyorum” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse de günün anlamını en iyi şekilde ifade eden açılışta bulunmaktan dolayı memnun olduğunu söyledi. AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ise şehitler gününde vatan için canlarını feda eden tüm şehitleri rahmetle andığını belirterek, “Türkiye’nin son dönemlerde yaşadığı durumu Çanakkale ruhuyla tekrar aşacağız. Bu anlamlı günde aziz şehitleri unutmayacağımızı gösterecek bu hizmeti kazandıran Başkan İsmail Hakkı Edebali olmak üzere herkesi tebrik ediyorum” şeklinde görüşlerini belirtti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelasını kesen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, parkta oyun oynayan çocuklarla ve aileleriyle bir araya gelerek sohbet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz