UHKİB’DEN BOSNA’YA İHRACAT ATAĞI…

08 Mart 2016 Salı, 12:42
uhkib

2015 yılını yaklaşık 500 milyon dolarlık ihracatla kapatan Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, (UHKİB) bir yandan alternatif pazarlara yönelirken diğer taraftan da mevcut pazarlardaki ağırlığını artırmayı amaçlıyor. Bu bağlamda üyelerinin uluslararası arenadaki rekabet edebilirlik seviyelerini yükseltmeyi ilke edinen UHKİB, bu doğrultuda düzenlediği eğitim seminerlerinin yanı sıra alım heyetlerini de üyeleriyle buluşturuyor.

Hali hazırda Bosna Hersek’le 542 milyon dolar gibi bir Ticaret hacmi olan Türkiye’nin ülkeye olan yaklaşık 292 milyon dolarlık ihracatını artırmak amacıyla alım heyeti organizasyonları düzenleyen UHKİB, Bosna Hersek’in birçok sektörde faaliyet gösteren firmalarından Bingo’nun üst düzey yöneticilerini ağırladı.

Bursa’dan tekstil, hazır giyim, bebe-çocuk konfeksiyonu ve ev tekstili sektörlerinde hizmet veren 30 üyesi ile Bingo firması yetkililerine ikili iş görüşmeleri organizasyonu yapan UHKİB, Türkiye ile Bosna Hersek arasında yeni işbirliklerinin doğmasına da olanak sağladı.

Gerçekleşen görüşmelerde Bursalı firmaların ürün gruplarını detaylı olarak inceleyen Bingo firması yetkilileri, yakın zamanda Bursa’yı yeniden ziyaret edeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz