GÖKTEN: ADIMLARI BİRLİKTE ATACAĞIZ

08 Mart 2016 Salı, 10:11
nihal gökten

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Gökten, Kadınlarla ilgili atılması gereken adımları birlikte atacaklarını söyledi.

Dünya kadınlar günü nedeniyle il başkanlığında düzenlediği  basın toplantısında kadınlar gününü kutlayan Başkan Nihal Gökten,  “AK Parti Kadın Kolları olarak; ‘Hakk’ın nuru olan kadın, insanlığın toprağıdır.’ Nesillerin devamını sağlayan, eğiten, koruyan kadınlarımız; değişen zamanın ruhuna uygun olarak modern hayatın getirdiği yeni şartlarda da Dünya’ya yön vermeye devam etmektedir.Biz kadınlar; cinsel kimliklerimizin ötesinde insan olarak, diğer tüm özelliklerinden bağımsız bireyler olarak, kendi ayakları üzerinde durabileceğimizi biliyoruz” açıklamasında bulundu.

Başkan Gökten şunları söyledi. “Bizler, kadının metalaştırılmadan, istismar edilmeden; kendi kişiliğimizle, kimliğimizle, inancımızla, değerlerimizle hak ettiğimiz yeri alabileceğimizi biliyoruz.Kadim medeniyetimizden aldığımız güç ile tarihi ve kültürel birikimimiz ışığında, yanlışları düzelterek, eksikleri tamamlayarak yarınlara emin adımlarla yürüyeceğiz. Söz veriyoruz ki; bunun için gerekli çabanın harcanmasında, adımların atılmasında öncü olacağız.” dedi.

Hükümetleri ile hiçbir ayrım gözetmeden her kesimden bayanlar arasında köprü kuracaklarını belirten Başkan Gökten,kadının birey olarak varlığını güçlendirecek adımları hep birlikte atacaklarını söyledi.

Gökten, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mardin’den Antalya’ya, Balıkesir’den Trabzon’a, Kars’tan, Artvin’e… Oradan Suriye’ye, Filistin’e, Bosna’ya, Kosova’ya, Arakan’a, Somali’ye, Etiyopya’ya, Azerbaycan’a… Uzak ya da yakın demeden gönül coğrafyamızda; güzel, eşit ama her şeyden önce adil bir dünya ortak duamız olacak.Sınırlarımızda ve gönül coğrafyamızda yaşayan milyonlarca kadın için Türkiye yalnızca bir ülke değil aynı zamanda bir dost, bir kardeş evidir. Evimizin sıcaklığını, güvenirliliğini, bolluğunu bereketini muhafaza ederek, umut olmaya devam edeceğiz. Ta ki; ihtiyaç hali ortadan kalkana dek…Hayata her anlamda “can” katan kadınlara yapılan her hizmetin, halkın sağlığına, huzuruna, mutluluğuna; dolayısıyla Hakk’a yapıldığını savunan anlayışımızla; tüm dünya kadınlarının ve Anadolu’muzun değerli kadınlarının ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar; refah, huzur ve barış içinde yaşayacağımız yarınlar dilerim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz