İSKEP ilk mezunlarını verdi

10 Şubat 2016 Çarşamba, 15:58

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İSKEP projesi kapsamında girişimcilik eğitimlerini tamamlayan dezavantajlı bireylere sertifikalarını verdi.

Dezavantajlı grupların iş gücü piyasasına katılımlarını sağlamak amacıyla; Avrupa Birliği ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği ve Yıldırım Belediyesi’nin proje uygulayıcısı olduğu İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi’ne (İSKEP) katılan 21 kursiyer, eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı. İŞKUR ve KOSGEB ortaklığı ile 3 hafta süren eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, program kapsamında devlet hibesi ve kredi desteğinden faydalanarak kendi işini kurma imkânına sahip oldu.

SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSU

Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını takdim eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, belediye olarak dezavantajlı grupların her zaman yanında olduklarını, bu konuda taşın altına ellerine koymaktan çekinmeyeceklerini söyledi. Başkan Edebali ayrıca; “Sosyal adalet anlayışı içerisinde katılım sağladığımız İSKEP ile dezavantajlı gruplarımızın istihdam edilmesine, kendi ayakları üstünde durmalarına yardımcı oluyoruz. Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

TOPLUMSAL KALKINMAYA DESTEK

Yıldırım Belediyesi olarak toplumun her kesimine eşit yaklaştıklarını belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali; “Verilen girişimcilik eğitimleri sayesinde engelliler ve roman vatandaşlarımız başta olmak üzere dezavantajlı vatandaşlarımız iş piyasasında kendilerine yer bulacaktır. 5 görme engelli kardeşimizin de sertifika almaya hak kazanması ayrıca mutluluk verici bir durum” diye konuştu. Proje sayesinde bu gruplara karşı önyargıların da ortadan kalkmaya başladığını da vurgulayan Başkan Edebali; “Bu sayede toplumsal kalkınma, üretim kapasitemiz ve refah seviyemizin çok daha güçlü olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz