Spora Yıldırım mührü

02 Şubat 2016 Salı, 13:34
ismail edebali

Yıldırım Belediyesi, müsabakalarda kazandığı başarılarla Yıldırım’a madalya yağmuru yaşatan sporcuları onurlandırmaya devam ediyor.

Aralık ayı içerisinde Ankara’da düzenlenen ve 168 takımın katıldığı ‘1. Lig Badminton Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Yıldırım Belediyesporlu raketler takım halinde şampiyonluk kazandı. Sporcular Serdar Koca, Emre Cömert, Baran Yüksel, Berkay Yurdagöç, Mehmet Öztürk, Buse Ceylan, Kübra Öztürk, Aleyna Arslan, Ayşın Yeşil ve Cansu Kocaman tüm rakiplerini geride bırakarak, şampiyonluk kupasını ve yeni madalyaları ilçeye kazandırdı.

Öte yandan 2015 yılında 23 branşta mücadele eden Yıldırım Belediyespor Kulübü, bünyesindeki 2 bin 686 sporcuyla 353 madalya kazandırarak Yıldırım’ın gururu oldu. Sporcular bu madalyaların 3’ünü Dünya şampiyonalarında, 16’sını Avrupa şampiyonalarında ve 31’ini Balkan şampiyonalarında elde ederek uluslararası organizasyonlarda da ses getirdiler.

SPORA TAM DESTEK

Ocak ayı Yıldırım Belediye Meclisi Olağan Toplantısı’nda ağırlanan Yıldırımlı sporculara, müsabakalarda elde ettikleri başarılara göre çeşitli ödüller verildi. Başarı kazanan sporcuları her ay meclis toplantısında davet ederek ödüllendirdiklerini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yaşattıkları zaferler ile Yıldırım’ı en iyi şekilde temsil ettikleri için sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bu başarılar, ‘Sporun Merkezi Yeni Yıldırım’ hedefine doğru bizlere daha çok güç veriyor” dedi. Yıldırım’ın büyük bir potansiyele sahip olduğunu da dile getiren Başkan Edebali, “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumanın en önemli yolun spor olduğunun bilincinde olarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin sporcu olarak yetişmelerini önemsiyoruz. Yıldırımlı evlatlarımızın yanında yer alarak spora ve sporcuya olan desteğimizi sürdüreceğiz” diye konuştu. Daha sonra, dereceye giren 10 sporcu, başarılarına göre; çeyrek altın ile ödüllendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz