Yıldırım’da yıldırım çözümler

31 Ocak 2016 Pazar, 15:43
yıldırım hizmet masası

Sosyal belediyecilikte hizmet kalitesini yükselten Yıldırım Belediyesi, hizmet masalarıyla Yıldırımlıların tüm ihtiyaçlarına anında cevap veriyor. Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Hemşerilerimizin ihtiyaçlarını bilerek bu kapsamda proje geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Belediyecilik faaliyetleriyle Yıldırımlılara etkin, verimli ve kaliteli hizmetler sunan Yıldırım Belediyesi, Halkla İlişkiler Birimi bünyesinde bulundurduğu İstihdam Masası, Engelsiz Masa, Sosyal Yardım Masası, Çocuk Masası, Esnaf Masası, Şehit Yakınları ve Gazi Masası, E-Mail Masası, İmar Masası ile hizmet binasına gelen vatandaşların taleplerine anında cevap veriyor. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırımlılara en hızlı ve kaliteli şekilde hizmet vermek için çalıştıklarını belirterek, “Belediyeciliğin ana unsurlarından olan sosyal belediyecilik kapsamında etkin, verimli ve kaliteli hizmet sunmanın yolunun insanlarımızı yakından tanıyarak, onların ihtiyaçlarını bilerek bu kapsamada proje geliştirmekten geçtiği bilinciyle çalışıyoruz.  Belediye hizmet binamıza gelen vatandaşlarımızı evimize misafir gelmiş gibi karşılıyor ve ağırlıyoruz” diye konuştu.

YILDIRIM’DA 2015 YILI DOLU DOLU GEÇTİ

Başkan Edebali, her hizmet masasına ayrı önem verdiklerinin altını çizerken, “Yıldırım Çocuk Masası ve Çocuk Meclisi ile geleceğin teminatı çocuklarımızın fikirlerine kulak veriyoruz. Ayrıca onların sosyal hayata alışmasına katkı sağlamak için 2015 yılında şehir içinde, dışında birçok tarihi ve kültürel gezi düzenledik” dedi. Başkan Edebali,  ilçede yaşayan engelli vatandaşları da her anlamda rahat ettirmek için üstün bir çaba sarf ettiklerine vurgu yaparak, “Yıldırım’da engelleri kaldıran Engelsiz Masa’ya 2015 yılı içerisinde 565 başvuru aldık. İlçemizde yaşayan bedensel engelli vatandaşlarımıza geçtiğimiz yıl içerisinde 58 adet tekerlekli sandalye, 12 adet hasta yatağı teslim ettik” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM BELEDİYESİ ESNAFIN YANINDA

Esnaf Masası ile 2015 yılı içerisinde 3 adet bölgesel esnaf buluşmaları düzenlediklerinin bilgisini veren Başkan Edebali, “Esnafımız ilçe ekonomisinin can damarıdır. Bizler de Yıldırımlı esnafımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılamak için bölgesel esnaf buluşmaları düzenliyoruz. Amacımız Yıldırım’ı ortak akılla yönetmek olduğu için Bursa Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği yönetimiyle de sürekli istişare halindeyiz” dedi. İstihdam Masası’na bir yıl boyunca 4 bin 778 başvuru geldiği bilgisini veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İstihdam masasında görevli personellerimiz hizmet binamıza gelen vatandaşlarımızla birebir görüşüyor. İş arayan hemşerilerimizi ilgili çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalara yönlendiriyoruz. Bu sayede 2 bin 708 hemşerimizi firmalara yönlendirilerek işbaşı yapmalarını sağladık” diye konuştu. Başkan Edebali, yine 2015 yılı içerisinde Yıldırım’da ikamet eden 140 şehit yakını ve gaziyi de ziyaret ettiklerine dikkat çekti. Yıldırım Belediyesi’nin teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğine de değinen Başkan Edebali, bu kapsamda oluşturulan E-Mail Masası’na 5 bin 778 talep aldıklarını ve bu talepleri ilgili birimlere yönlendirdiklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz