Torpil baskılarına dayanamayıp istifa…

29 Haziran 2024 Cumartesi, 13:18

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa ettiği iddiası bakanlık kaynaklarınca doğrulandığı öğrenildi. Cumhuriyet yazarı Ağırel’in konuştuğu kaynaklara göre Koca’nın istifa etmesinin nedenlerinden biri de AK Parti teşkilatlarından gelen torpil isteklerini yerine getirmemesi. Ayrıca Ağırel 2-3 bakanın daha istifa edeceğini belirtti.

Ağırel bugünkü köşe yazısında, Sağlık Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgileri yazdı. Koca’nın istifasının kesin olduğunu öğrendiğini ifade eden Ağırel, istifa gerekçesi olarak da kaynakların şunları aktardığını yazdı:

“Sağlık Bakanı Koca’nın istifa gerekçesi nedir diye sorduğumda ise aldığım cevap şu şekilde oldu:

“Bakanlıklar arasında dikkat ederseniz siyasetçi ve teknokrat ayrımı var. Siyasetin merkezinden gelen bakanlar parti teşkilatların isteğine olumlu cevap veriyor. Teknokrat bakanlar ise bu konuda yeterli görülmüyor. Daha açık konuşmak gerekirse Sağlık Bakanlığı bünyesinde mülakat ile göreve alınan personel yok. Hepsi sınav sonucuna göre alınıyor. Tabii bakanlık bünyesine girmek için siyasilerden istenilen yardım mevcut uygulama ile mümkün olmuyor. Bu konular yapılan teşkilat toplantılarında da dile getirildi. Hatta toplantıda Sağlık Bakanlığı’ndaki aksamalar da eleştiri konusu yapıldı. Bakan aslında o gün istifa etti.”

Yani parti teşkilatlarından gelen “torpil” isteklerinin yerine getirilmemesi ve sağlık alanında yaşanan sıkıntılar mı istifa sebebi?

“Sadece bu değil ama bir tanesi bu diyebiliriz.”

Peki, kesin istifa etti mi?

“Evet, bıraktı artık görevi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz