Ekrem İmamoğlu Mustafa Bozbey’i topa tuttu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeğenini belediye şirketine yönetim kurulu olarak atayan CHP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e tepki gösterdi. İmamoğlu “Gitsin marifetini başka yerde göstersin” dedi.

09 Mayıs 2024 Perşembe, 15:49

Bursa’nın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in, yeğeni Furkan Bozbey’i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye (BURKENT) yönetim kurulu başkanı olarak ataması tepki çekmişti.

“GİTSİN MARİFETİNİ BAŞKA YERDE GÖSTERSİN”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun benzer bir tartışmaya ilişkin 2019’daki sözleri sosyal medyada yeniden gündeme geldi. İmamoğlu, “Derhal gereğini yapmalılar. Burası eş, dost, akraba yeri değil kardeşim. Kim ise fark etmez. Ben de aynı şeyi yapıyorsam, benim partim de hesap soracak, kendi vicdanı da hesap soracak. Gitsin marifetini başka yerde göstersin. Bu konuda çok netiz. Bu konuda taviz yok.” demişti.

BOZBEY GERİ ADIM ATMIŞTI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yeğenini belediyenin iştiraki olan bir şirkete yönetim kurulu başkanı olarak atamasını “Bu gençler hiç mi çalışmayacak?” sözleriyle savunduktan sonra geri adım atmıştı. Bozbey, son açıklamasında “Bu sadece düşündüğümüz bir şeydi. Hayata geçirmedik, böyle bir atama olmayacak. Yeğenim kendi isteğiyle bu görevden affını istedi” ifadelerine yer vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz