Sedat Yalçın: Nilüfer çayı ve meraların satışı şikayetleri önceliğimiz…

23 Mart 2024 Cumartesi, 16:02

Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, şehirde yıllardır çözüme kavuşmayan ve kronik sorun haline gelen konularla ilgili projelerini kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Yalçın Nilüfer Çayı’nın tertemiz akacağını ve bu proje için belediye kasasından 1 lira dahi çıkmayacağını söyledi.

YRP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın projeleriyle vatandaşın sağlığını ve yaşam kalitesini düşünmeye devam ediyor. Kentin kronikleşen ancak bir türlü harekete geçilmeyen konularını saptayan Sedat Yalçın, Nilüfer Çayı’nın tertemiz akacağını söyledi. Yalçın; “Bursa tertemiz bir Nilüfer Çayı ile buluşacak. Kimsenin bu konuda projesi yok ama bizim projemiz hazır. Bu konu Bursa Büyükşehir Belesiyesi’nin derdidir. Bursamızın ortasından akan bu simsiyah suya çözüm bulmak için dünyadaki projeleri inceledik. Yapacağımız hızlı ve etkili tünel sistemiyle bütün OSB’lerden gelen kirli suları toplayacağız” dedi.

BELEDİYE KASASINDAN 1 LİRA BİLE ÇIKMAYACAK

“Karacabey yakınlarında kuracağımız arıtma sistemi ile bu kirli su, temizlenmiş olarak Marmara Denizi’ne ulaşacak” diyen Sedat Yalçın; “Böylece Nilüfer Çayımız kendi debisinde ve tertemiz akacak. Bu projenin maliyeti 7 Milyar TL ve Dünya Bankası’nın bu tür çevre projelerine kredi desteği de var. Bu kredileri hem BUSKİ hem de OSB’lere aynı anda kullandırma düşüncesindeyiz. Fabrikalar ödedikleri katı atık bedeli yerine, bu krediyi karşılamış olacaklar. Her OSB sisteme bıraktığı kirli su kadar geri ödemesine katkı sağlayacak. Belediye bütçesinden 1 lira bile çıkmayacak, OSB’lerden de fazladan bir ödeme çıkmayacak. Bu bir organizasyon işi. Biz hazırız. Bursamızı daha yaşanır hale getireceğiz” açıklamasını yaptı.

KARACABEY VE MUSTAFAKEMALPAŞA DEĞİŞİM İSTİYOR

YRP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da sivil toplum örgütleriyle, muhtarlarla, esnafla ve vatandaşla buluştu. Önce Karacabey’de sivil toplum kuruluşları ve Hemşehri Dernekleri Federasyonu adı altında buluşan 12 yöre derneği ile bir araya gelen Yalçın dertleri dinledi, projelerini aktardı ve sorunlarla ilgili yol haritasını paylaştı. Yalçın; “Karacabey’in hem tarımda hem şehircilik anlamında genel problemleri var. Kentsel dönüşüm başta olmak üzere sıkıntıların tümünü değerlendirdik ve Karacabey’in karşı karşıya olduğu yeni sanayi baskısı ile ilgili de genel olarak görüşlerimizi paylaştık” dedi.

MERALARIN SATIŞIYLA İLGİLİ ŞİKAYET VAR!

Karacabey’de muhtarlarla da bir araya gelen Sedat Yalçın; “Ağırlıklı olarak köylerdeki meraların satışıyla ilgili yoğun şikayetler var. Bunların tümünü ele aldık ve bizim iktidarımızda meraların satılmayacağını, kişisel mülkiyete konu edilemeyeceğini, bununla ilgili her türlü hukuki ve fiili çalışmayı yapacağımızı kendilerine ilettik. Köylerin mülkiyet anlamında çok ciddi bir güven sorunu yaşadıklarını gördük” ifadesini kullandı.

KARACABEY’DE YOĞUN İLGİ

Ardından ilçede esnaf ve vatandaşla bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın; “Karacabey’de esnaflarımızın büyük oranda ekonomik krizin etkisiyle sıkıntılı süreçler yaşadıklarını gördük. Karacabey’in her yönden değişim istediği çok net görülüyor. İlçemizdeki adayımız Fahrettin Dengiz’e de çok büyük ilgi ve alaka var. Yeniden Refah Partisi’nin birinci parti konumuna gelmesi bizleri çok mutlu etti” açıklamasını yaptı.

MUSTAFAKEMALPAŞA DEĞİŞİM İSTİYOR

Karacabey’in ardından Mustafakemalpaşa’ya geçen Sedat Yalçın, Yeniden Refah Partisi Mustafakemalpaşa Başkan Adayı Sedat Sevim ve ilçe yöneticileriyle beraber Ticaret ve Sanayi Odası’nı, Esnaf Odası’nı ziyaret etti, vatandaşla bir araya geldi. Ekonomik krizin esnafın üzerine büyük bir yük olduğunu bir kez daha net bir şekilde gördüklerini söyleyen Yalçın; “Mustafakemalpaşa’da da değişim talebi zirve yapmış görünüyor. Adayımız Sedat Sevim belediyecilik tecrübesi ve yüksek tanınırlığı ile öne çıkmış durumda. Mustafakemalpaşa iki Sedat’ı da kazandıracak coşkuda” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz