Fatih Erbakan’dan ittifaka neden katıldı

26 Mart 2023 Pazar, 22:34
fatih erbakan

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Ülkemizin yeniden CHP zihniyetine teslim edilmesine vesile oldunuz’ suçlamasıyla muhatap olmak istemedik” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gündeme dair gelişmeleri TRT Haber’de değerlendiriyor.

CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILMA NEDENİNİ AÇIKLADI

Erbakan, Cumhur İttifakı’na katılma kararıyla ilgili, “Sayın Cumhurbaşkanı ile prensipler konusunda uzlaştık. Böyle bir adım attık. Ülkemizin 60-70 yıl yeniden CHP zihniyetine teslim edilmesine vesile oldunuz’ suçlamasıyla muhatap olmak istemedik. Çünkü bizim bu mutabakatı sağlamayıp, adaylığa devam etmemiz durumunda böyle bir ihtimal olması söz konusuydu. Karşı blokta tüm sol, komünist, sosyalist, ataist fraksiyonların bir araya geldiklerini görmemiz. FETÖ unsurlarının tamamen karşı bloğa destek olduğunu görmemiz. Hatta PKK mensuplarının açıkça yaptıkları açıklamalarla mevcut iktidarın devrilmesi ve karşı bloğun iktidara gelmesi için destek olduklarını görmemiz, bu bloğun kazanmasına vesile olmak istemedik.” dedi. 

Erbakan, açıklamalarına şöyle devam etti:

Biz başından beri doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz diye yola çıktık. Hükümete de çok destek çıktığımız oldu. Ayasofya’nın cami olması, Taksim’e cami yapılması, askeri vesayetin kalkması, başörtü yasağının kalkması, yerli otomobil, yerli İHA-SİHA’lar tüm bu konularda destek verdik. 

“SAADET PARTİSİ MİLLİ GÖRÜŞÜ TEMSİL EDEMEZ”

Fatih Erbakan, Millet İttifakı ile ilgili, “Bizim 50 senelik milli görüş çizgimizle nasıl taban tabana zıt olduğunu açıklamaya lüzum bile yok. Millet İttifakı’na dahil olmak bu bakımdan mümkün değil. Saadet Partisi, milli görüşü temsil edemez” açıklamalarında bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz