“Erdoğan beni görevden alabilir” diyen İmamoğlu’na tokat gibi cevap!

13 Temmuz 2022 Çarşamba, 13:12
ekrem imamoğlu

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İngiliz medya kuruluşu Financial Times’a verdiği röportajdaki “Erdoğan beni görevden alabilir” iddialarına çok sert tepki gösterdi.

Neredeyse İstanbul’un her sıkıntılı döneminde tatilde olan ya da başka işlerle meşgul olan İmamoğlu, son olarak 10 Temmuz’da İstanbul’da yaşanan sel felaketi öncesi onca uyarılara rağmen tatile çıkmış ve İstanbulluların büyük tepkisini toplamıştı.

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki tatil köyü olan Faralya’da Kızılcakaya Mevkii’nde bulunan lüks bir otelde kaldığı ortaya çıkan İmamoğlu hala görev yerine dönmüş değil.

Tüm gelişmelerin ardından gazeteci Hulki Cevizoğlu canlı yayın programında tatilden tatile koşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çok sert tepki gösterdi.

İMAMOĞLU’NA OKKALI CEVAP: GÖREVDE YOKSUNUZ ERDOĞAN SİZİ NEREDEN ALACAK?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde Londra merkezli medya kuruluşu Financial Times’a röportaj vermiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri yeniden kazanması halinde kendisini görevden alabileceğini iddia etmişti.

Gazeteci Hulki Cevizoğlu bu açıklamalar üzerinden canlı yayında İmamoğlu’na okkalı bir cevap verdi. Cevizoğlu, “Görevde yoksunuz ki sizi nereden alacak Erdoğan? Tatildesin bulunduğun tekneden mi alacak? Ne demek görevden alacak. Yani sen kendini biliyorsun zaten. Ve hatta demiştim ki bu konu tartışılırken önceki haftalarda demek ki senin bizim bilmediğimiz görevden alınmanı gerektiren bir kabahatin var. Böyle bir şey olur mu? İş yapma ‘beni görevden alacaklar’ de. Mağduriyet yaratmak siyasette başarıya giden yollardan bir tanesi. Çoğu zaman eleştirilen bir meziyettir bu. Mağdur olmadığı halde mağduriyet yaratmak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz