Çok sert tepki: Haddini bil Bülent Arınç

02 Ocak 2020 Perşembe, 15:10
Bülent Arınç

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ı yaptığı açıklamayla tehdit eden TBMM eski Başkanı ve YİK üyesi Bülent Arınç’a tepki yağdı. MHP’li Cemal Enginyurt, “Başsavcıyı sana kimse yedirmez, haddini bil!” diye seslenirken, AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner ve Şamil Tayyar’da sert sözlerle “FETÖ’nün moral ve motivasyon babası” Bülent Arınç’a tepki gösterdi

FETÖ ile mücadelede tarihi adımların atılmasına neden olan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’a kamuoyunda büyük destek gelirken, Kocaman’ı tehdit eden Bülent Arınç’a büyük tepki yağıyor.

Yeni Akit’in sorusu üzerine Yüksel Kocaman’dan Ekrem Yeter açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, FETÖ ile mücadeleye ilişkin Yeniakit.com.tr’nin “Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’le ilgili verilen beraat kararına ilişkin itirazda bulunmuştunuz, son durum nedir?” şeklindeki soru üzerine Yüksel Kocaman, “Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Karara itiraz ettik ve bozulacağını düşünüyorum” açıklamasında bulunmuştu. Başsavcı Kocaman’ın bu sözleri üzerine Bülent Arınç, tehdit içerikli bir açıklamada bulundu.

MHP’li Enginyurt: Başsavcıyı sana kimse yedirmez, haddini bil!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, FETÖ’nün avukatlığına soyunan Arınç’a, “Bülent Arınç yine saçmalamış, bu sefer de damadı için,Ankara Cumhuriyet Başsavcısına ayar vermeye kalkmış.Hadi oradan fetösever Bülent! Haddini aşma. Adalet senin evde emir verdiğin hizmetçinin adı değil.ADALET,herkesin hak ve hukukudur. Başsavcıyı sana kimse yedirmez, haddini bil.” sözleriyle tepki gösterdi.

Nedim Şener: Efsane savcıyı üstü kapalı tehdit ediyor!

Bülent Arınç’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ı hedef alan ‘ihanet’ içerikli açıklamasına bir tepki de gazeteci Nedim Şener’den geldi. Şener, “Yahu ne damatmış arkadaş, FETÖ’nün derneğinde üye, bank Asya’da hesap, FETÖ üst düzeyi ile yüzlerce görüşme.. Damada kefil olacak diye FETÖ ile mücadelede efsane savcıyı üstü kapalı tehdit ediyor…” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Şamil Tayyar: Kötü niyetli adam, gözdağı vermiş!

AK Parti eski Milletvekili Şamil Tayyar, Twitter’dan yaptığı açıklamada Ekrem Yeter’e verilen beraat kararıyla ilgili itiraz eden Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman‘a destek verdi.

Açıklamasında TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın mektupla savcıya gözdağı vermeye çalıştığını ifade eden Tayyar, Mehmet Metiner‘in tweetini alıntıladı. Tayyar, Arınç için “kötü niyetli adam” nitelemesinde bulundu.

İşte Tayyar’ın o açıklamaları;

“Kötü niyetli adam, Ankara Cumhuriyet Başsavcısına gözdağı vermiş! FETÖ’den yargılanan damadına kalkan olmuş. Sayın başsavcım, sakın geri adım atmayın, bu aziz millet yanında. İyiler de en az kötüler kadar cesur olmalıdır. Gerekirse bedel ödeyelim, kötülere fırsat vermeyelim.”

“Başsavcı Yeni Akit’in sorusuna cevap vermiş”

Mehmet Metiner bugünkü yazısında, “Münhasıran Bülent Arınç’ın damadının dosyası için bir basın toplantısı düzenlemiş değil… Adet olduğu veçhile yapılan bilgilendirme toplantısında Yeni Akit’ten Mehmet Özmen Bay Arınç’ın damadının dosyasını sorunca Sayın Başsavcı da cevap vermiş… Deme ki neymiş işin gerçeği… Başsavcı durup dururken bu konuya girmemiş… Sorulan bir soruya cevap vermiş… Peki ne demiş? ‘Bize göre dolu bir dosyaydı. O yüzden ilgili mahkeme beraat kararı verince biz de istinaf’a itirazda bulunduk.’ Evet, dediği özetle bu…” ifadelerine yer verdi.

“Eski-yeni unvanlarıyla Başsavcıya gözdağı veriyor”

“Bay Arınç üzülecek diye mi konuşmamalıydı?” diye soran Mehmet Metiner, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne yani, Başsavcı soruya cevap vermese miydi Bay Arınç’ın hatırı için, o gücenmesin-kırılmasın diye? Hem merak ediyorum Bay Arınç bu olayın neresinde? Veya niye bu kadar celalli, hiddetli? En önemlisi Bay Arınç bu öfkesini niye sadece FETÖ ile mücadelede ön saflarda yer alan insanlara karşı kusuyor? Geçmişte Reis’e de ‘mağduriyetler’ üzerinden cübbe altından sopa göstermişti, hatırlarsanız… Bu bir siyasi gözdağıydı yaptığı… şimdi aynı gözdağını Ankara Başsavcısına eski-yeni unvanları üzerinden gösteriyor.”

“Bülent Arınç, kriminal bir unsura dönüştü!”

Bülent Arınç’ın sürekli FETÖ’nün uyuyun hücrelerini uyandırmak amaçlı çıkışlarda bulunduğunu hatırlatan eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir de FETÖ ile kavgada ön saflarda vuruşan insanları ‘kötü niyetli adamlar’ diye suçlayarak hadsizlik yapıyor… Oysa yargılanan kendisi değil, damadı… Başsavcı hiçbir şekilde onunla ilgili de konuşmuş değil… Niye bu durumda kalkıp görevini cesaretle yapan bir Başsavcıya gözdağı verme yoluna gidiyor? Üstelik o geçmişte kalan anlı-şanlı sıfatını kullanarak… TBMM antetli kağıdı kullanarak…. İyi ki Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) antetli kağıdı kullanmadı…. Sormazlar mı: Niye siz cevap veriyorsunuz, hangi sıfatla cevap veriyorsunuz, Adalet Bakanını ve HSK üyelerini göreve davet ederken ne demeye çalışıyorsunuz? Damadınızın resmi avukatı iseniz sorun yok. Hakkınızdır. Sahi avukatı mısınız? Bildiğimiz kadarıyla değilsiniz. Hem olsanız bile ne değişir! Nasıl olur da anlı-şanlı sıfatlarınızın arkasına sığınıp FETÖ ile mücadele konusunda ölümüne duruş sergileyen bir Başsavcıya gözdağı vermek yetmiyormuş gibi onu itibarsızlaştırmaya kalkışmak da neyin nesidir? Bilesiniz ki bu sizin haddiniz değildir….Yahu asıl ihsas-ı reyde bulunan sizsiniz! Televizyon konuşmalarınızla ve yazılı açıklamalarınızla eski ve yeni sıfatlarınızın arkasına yaslanarak yargıyı etkilemeye çalışan sizsiniz! Sayın Başsavcının yaptığı yasal bir görevin ifasıdır. Konuyla ilgili kısa cevap da görevlerinden biridir. Kötü niyetli olan sizsiniz! Bir Başsavcıya öyle ulu orta gözdağı verme cesaretini nerden alıyorsunuz? Haddinizi sahiden aşıyorsunuz ve siyaseten kriminal bir unsura dönüşmüş durumdasınız. Yeter artık!”

Kaynak: Yeniakit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz