İşte Bylock listesindeki iki milletvekili

10 Ekim 2016 Pazartesi, 12:18

Gazeteci yazar Süleyman Özışık, bugünkü yazısında, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kendi aralarındaki özel haberleşme sistemi Bylock’u kullananlar listesinde adı geçen iki milletvekilini açıkladı.

İşte o yazı:

FETÖ üyelerinin kendi aralarındaki özel haberleşme sistemi ByLock’u kullananlar arasında kimler var?

Bu konuyla ilgili bugüne kadar pek çok iddia dile getirildi.

Bazı iddialara göre listede iki bakan, sayıları 38’i bulan milletvekili var. Listede ayrıca hakim, savcı, polis ve üst düzey bürokratların da bulunduğu konuşuldu.

Daha önce Habertürk ekranında listedeki isimlerin kimler olduğu sorulduğunda, bilmediğimi söylemiştim.

Aradan geçen bir haftalık süre içinde o listelerde kimlerin olduğunun cevabını aradım.

Hiç uzatmadan söyleyeceğim.

İçinde iki milletvekilinin olduğu bazı isimlere ulaştım. Ancak bahsini ettiğim iki milletvekili de artık Meclis’te değil.

O isimlerden biri, 15 Temmuz sonrası twitter hesabından darbe girişimini lanetleyen, şehitlere rahmet okuyan eski AK Parti milletvekili Hakan Şükür.

Hakan Şükür Bylock’ta “kırmızı” koduyla yer alıyor.

Yani, fiilen darbe girişiminin içinde yer alan, söz ve eylemleriyle darbeye destek verenlerin grubunda…

Listede yer alan ikinci isim ise eski milletvekili Mustafa Adıgüzel…

Adıgüzel’i şahsen tanımıyor, hangi partide vekillik yaptığını bilmiyorum. TBMM ve google üzerinden yaptığım araştırmalarda karşıma CHP eski milletvekili Mustafa Adıgüzel’den başka isim çıkmadı.

Ordu’da 1 Kasım seçimlerinde parlamento dışı kalan Adıgüzel’in isminin listede bulunması çok önemli.

Bu durum, Adıgüzel’in 15 Temmuz darbe girişiminin yapılacağından haberdar olmasının yanında darbeye Bylock üzerinden destek verdiğini de gösteriyor.

Listede yer alanları tek tek yazmamın imkanı yok.Ancak şunu söyleyebilirim.

Listede çok sayıda vali ve vali yardımcısı, kaymakam, müsteşarlık müşaviri, mülkiye müfettişi, cezaevi müdürü, başbakanlık uzmanı…

Bakanlık müşavirleri, araştırma görevlisi, Avrupa Birliği uzmanı, bilgi işlem daire başkanı, hukuk müşaviri, hakim, savcı, güvenlik dairesi başkanı…

Pek çok kurumun daire başkanları, doçentler, merkez emniyet müdürü, il emniyet müdürü veya müdür yardımcıları, vergi dairesi müdürleri,

Hastane müdürleri, zabıt katipleri, spikerler, adalet uzman yardımcıları, yönetmen, yönetmen yardımcısı, savunma sanayi uzmanları bulunuyor.

Hatırlarsanız bundan birkaç ay önce çıktığım bir televizyon ekranında, Deniz Baykal’ın seks kasetini yayınlamam için bana gönderen bir isimden bahsetmiş ve o ismi savcılığa da bildirmiştim.

İşte o isim, yani azılı Fetöcü Cevheri Güven isimli kaset komplocusu da o listede yer alıyor.

Öğrenebildiğim kadarıyla listede yer alanlardan çoğu meslekten ihraç edilmiş ve tutuklanmış. Diğerlerine de peyderpey dokunuluyor.

Yukarıda da söylediğim gibi…

Yazdıklarım, listede rastladığım bazı isimler bunlar. Listenin tamamı elime ulaşırsa, kaç kişi olduklarına bakmaksızın tek tek yayınlayacağımdan emin olabilirsiniz.

Önemli bir ayrıntıyı dile getirerek yazıyı noktalayayım.

Bugüne dek binlerce, hatta onbinlerce insan haksız yere ihraç edildiğini ve zulme uğradığını iddia etti. Bu isimlerin büyük bölümünün Bylock listesinde yer alması, pek de haksız yere ihraç edilmediklerini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz