KUMPASIN BÜYÜĞÜ EDİRNEDE BAŞBAKANA YAPILDI!?

01 Eylül 2016 Perşembe, 15:09
kumpasin-buyugu-edirnede-basbakana-yapildi

Lakin Paralel Yapı devletin içinde Polis Teşkilatı dışında; Başta Milli Eğitim Müdürlükleri olmak üzere, Valilikler ve il Özel İdareleri, Tapu Müdürlükleri, Kültür Müdürlükleri, Vergi Daireleri, Mal Müdürlükleri, THY, DSİ ve Karayolları gibi devletimizin birçok kurumunda çöreklendiğini… Ayrıca başta FUTBOL olmak üzere neredeyse tüm spor dallarında tartışmasız tek söz sahibi olduklarına da tüm kalbimle inanan biri olarak soruyorum:

KUMPASIN BÜYÜĞÜ EDİRNEDE BAŞBAKANA YAPILDI!?

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız hemen her konuşmalarında Fethullah Gülenden, Paralel Yapıdan ve bu yapının devlet içindeki güç odaklarının ülkemize verdiği zararlardan bahsediyorlar… Paralel yapının uluslararası arenada ülkemizi PKK dan daha çok sıkıntıya soktuğunu söylüyorlar… Bütün bunlara aynen katılıyorum… Lakin Paralel Yapının devletin içinde sadece Polis Teşkilatında yapılanmadığını; Başta Milli Eğitim Müdürlükleri olmak üzere, Valilikler ve il Özel İdareleri, Tapu Müdürlükleri, Kültür Müdürlükleri, Vergi Daireleri, Mal Müdürlükleri, THY, DSİ ve Karayolları gibi devletimizin birçok kurumunda çöreklendiğini… Ayrıca başta FUTBOL olmak üzere neredeyse tüm spor dallarında tartışmasız tek söz sahibi olduklarına da tüm kalbimle inanan biri olarak soruyorum:

BU BAHSEDİLEN PARALEL YAPI TEHLİKESİNDEN EDİRNE MUAFMIDIR? 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Edirneli danışmanları başta olmak üzere AK Parti İl Teşkilatında bakan beye ve danışmanlarına yakın hizmet servis eden ve birçok konuda teşkilatları devre dışı bırakan önemli kişilerin neredeyse tamamının çocukları dün olduğu gibi bu gün hala malum okullarda eğitim görürken… 17 Aralık 2013 tarihine kadar Okyanus ötesine en çok mesaj gönderen Bürokratların görev yaptığı illerin başında gelen Edirne’de ne oldu da hiç Paralel Yapıcı kalmadı!?

Zamanın Valisi Hasan Duruer’in Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan aldığı destekle değiştirdiği, çoğunluğu daha önceki yıllarda İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda çalışmış öğretmenlerden oluşan İl Müdürleri; 17 Aralıktan önce toz kondurmadıkları okyanus ötesi için bu gün hala ilk günkü heyecanlarından hiçbir şey kaybetmeden çalışmaya devam etmektedirler!!!

Hal böyle iken; onların bu pervazsız çalışmalarına göz yuman Edirne AK Parti İl yöneticilerine ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na Ne Demeli(!?) bilemiyorum.! Daha dün 28 Şubat’ın şahini olarak İstanbul’da çalıştıkları makamlarda başı örtülü kadın personellerine göz açtırmayan bu bürokratlar, bu gün sözüm ona şeyhülislam gibi fetva verecek konumda, ilimizde devletten aldıkları güç ile Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza rağmen nasıl oluyor da her türlü usulsüzlüğü korkmadan yapabiliyorlar. Ne mi yapıyorlar? Ben yaptıklarını köşe yazılarımda dilimin döndüğünce yazıyorum, merak edenler açıp okusunlar… Ben şimdi size sadece Başbakanımız Sayın Davutoğlu’nun bilgisine ulaştırmaya çalıştığım kumpası yazayım varın gerisini siz düşünün…

Başbakan Davutoğlu Edirne’ye Geldiğinde sabah namazının arkasından Arasta çarşısında 70 yıldır yapılmayan bereket duasını programlayanlar(!) Arasta esnafı dükkânlarını erken açmadığı için Başbakanı 1(bir) saat beklettikten ve esnafları tek tek evlerinden toplayıp(!) yarım yamalak bir araya getirildikten sonra; Fethullahçılığı herkesçe malum B. C hocaya sözde bereket duası yaptırdılar… Duada çekilen fotoğrafı da hemen Facebook’tan paylaştılar tabii ki… Başbakandan okyanus ötesine yorumsuz mesaj.!   Sağlık Bakan’ı da oradaydı… Bunları bilmiyor olması mümkün mü?  Bu kumpas değil de nedir?

Bakan bey farkındadır ya da değildir ama bu gün Edirne;  “Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun koruması altında olan ve neredeyse tamamı daha önce İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İl ve İlçe kadrolarında çalışmış öğretmenlerden oluşan İl Müdürleri ile yukarıda adı gecen paralel yapının temsilcileri tarafından idare edilmektedir.” Ve bütün bunlar seçimlere 4 ay kala kimsenin umurunda değildir!

 

Kaynak: Edirneolay Gazetesi

Editör: Hamza Yasa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz