İstifa edin Partiyi rahatlatın

30 Temmuz 2016 Cumartesi, 08:18

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, İl Başkanı Torun ve Başkan Vekili Duman’ı kasderek “Toplum nezdinde aralel algısı olan kişilerin kurumlarını rahatlatmak için istifa müessesesini çalıştırmaları gerek.” dediedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, partisinin Bursa İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 8 gecedir milletin sokaklarda milli iradeye, demokrasiye, kaderine sahip çıktığını söyledi. Müezzinoğlu’nun gündeminde adı paralelcilikle gündeme gelen siyasiler de vardı. Müezzinoğlu konuşmasında, kurumların kişilerden daha önemli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Toplum nezdinde aralel algısı olan kişilerin kurumlarını rahatlatmak için istifa müessesesini çalıştırmaları gerek. Velevki ilişkisi olmamış da olabilir. Ancak kurumlar kişilerden önemlidir. Kurumları korumak için istifa etmelidirler.”

KİMLERİN İSTİFASI BEKLENİYOR?
Müezzinoğlu’nun kurumları korumak adına istifa etmesini önerdiği kişiler; paralelle mücadelede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalnız bırakan AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve paralel okullarla derneklerin başkanlığını yürüten Abdullah Duman olduğu kanaati orta. 17- 25 Aralık sonrası Fetullah Gülen ve PDY aleyhine bir duruş sergilemeyen Torun, bir yandan da Gülene bağlı NİLDER ve NİSİAD’ın başkanlığını yapan yardımcısı Abdullah Duman’ı korumaya devam etti. Demokrasi nöbeti sırasında  Duman’ın parti il binasına arka kapıdan geldiği ve gözlerden uzak durduğu unutulmamalıdır.

AĞIR BEDEL ÖDEYECEKLER
Müezzinoğlu, milletin yarınlarının bugünden daha güzel olacağına emin olduğunu vurgulayarak, “Millete bedel ödetmek isteyen hainler, en ağır bedeli ödeyecektir. Bu hain FETÖ’nün bundan sonra Türkiye’nin kaderinde etkin olabileceği bütün unsurlar öyle veya böyle temizlenecek.” ifadelerini kullandı. Şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Müezzinoğlu, “Büyük millet olmanın bütün özeliklerini, o akşamdan itibaren bugün de dahil her türlü güzel özelliğini milletimiz gösteriyor, yaşıyor ve yaşatıyor. Bu anlamda dünya milletlerine de örnek olabilecek demokrasi, milli irade, kaderine sahip çıkma mücadelesini, nereden gelirse gelsin tüm hainlere karşı dik durma mücadelesini canı pahasına veren bir milletin mensuplarıyız.” diye konuştu.

DARBE MİLLETİN DESTEĞİYLE DURDURULDU
Millet adına üstlendikleri sorumlulukların hakkını verebilmek için dua ettiğini anlatan Müezzinoğlu, “Millet tankların önüne, sokaklara çıkmamış olsaydı bugün Türkiye’de acaba ne konuşurduk? Bunun senaryosunu kimsenin çizebileceğini tahmin etmiyorum. Hiçbirimiz de bunu düşünmek istemiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

FETULLAH  GÜLEN’İN İNSANİ BİR DEĞERİ YOK

Müezzinoğlu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yayınlanan videosundaki ifadelerine ilişkin değerlendirilmesinin sorulması üzerine şunları kaydetti: “Ben Fetullah Gülen isminin herhangi bir insani değerinin olduğu kanaatinde değilim. Bu milletin mensubu değerini taşıdığı kanaatinde değilim; hele hele o dünkü mesajından sonra. Bu milletin hangi ferdinin DNA’sını inceleseniz, bu millete ait özellikler bulabilirsiniz ama onun DNA’sında bu millete ait bir özelik olduğu kanaatinde değilim. Bu millette saygın, onurlu, insani, demokrasi, İslami, milli boyutuyla duruşların en saygın temsili var. Bu kişinin, kişi de demeyeceğim, insani özelliği olmayan insanı hangi tabirle değerlendireceğimiz konusunda kelime bulmakta zorlanıyoruz. Bu camiaya veya ona ‘kuzu postuna bürünmüş çakal’ diyorduk. Artık ‘Çakala da hakaret olur’ diye bu kelimeyi de kullanmakta zorlanıyorum. Bu onurlu, saygın duruş bu milletin tarihine yazılacaktır.”

AMBULANSLARI ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR
Müezzinoğlu, 15 Temmuz’da Genelkurmay Başkanlığı önündeki ambulansların darbecilerin emriyle mi yoksa hükümetin bilgisi dahilinde mi oraya gittiği sorusu üzerine, şöyle konuştu: “O akşam 112 çağrılarının hangi noktadan geldiğinin analizinin o saatte yapılabilme şansı yok. O saatte bütün 112 çağrıları reel olarak karşılandı ve yaralılara hizmet etmeye çalışıldı. Komuta imkanı olan teröristlerin o gece ambulansların yaralı taşımasını engellendiği fotoğrafları da gördük. Ankara büyük patlaması, İstanbul havaalanı patlamasında ambulansların bu şekilde engellenmesini yaşamamıştık. 112 hizmetlerinde, vatandaşa acil hizmet vermede ilk defa burada, bu hainler, bu anlamda da engelleme yapmaya çalıştı ama başarılı olamadı.”

SADECE RESMİ AÇIKLAMARA İTİBAR EDİN
Sosyal medyada paylaşılan AK Parti’ye karşıt söylemlerle ilgili Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “Bu milletin kurumlarında, millet adına hizmet eden hainlerin tasfiyesi yapıldıktan sonra önümüz daha açık, daha hızlı yürüyeceğiz, koşacağız. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümünde bu ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üstüne her boyutuyla taşıyacağız. Sosyal medyada provokatif haberler çıkabilir. Vatandaş resmi açıklamaları merkeze almalı. Resmi açıklamalardan sonra oradan gelen provokatif haberlerin doğru olup olmadığını rahatlıkla paylaşabilir. Hiçbir provokasyona tevessül etmesinler. Zaten şunu da gördük ki sokaklardaki vatandaş, bütün bu olumsuz, ağır tabloya rağmen bu millete yakışmayan hiçbir yanlışı da yapmadı. Son derece saygın, onurlu, yanlış yapanın karşısında dik durdu.”

Şehir medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz