BURSA VE KONYA GÖNÜLLÜLERİ BİR ARAYA GELDİ

20 Mart 2016 Pazar, 12:15
gönüllü kuruluşlar

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu İcra Heyeti, Konya Gönüllü Kuruluşlar Platformunu ziyaret ederek birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Bursa ve ülke için önemli çalışmalar yapan ve bünyesinde 80 farklı kurumu barındıran Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu, Konya Gönüllü Platformu’nu ziyaret etti. Toplantıya Bursa Gönüllü Kuruluşlar İcra Heyeti adına, BGKP İcra Heyeti Başkanı Burhan Sayılgan, Memursen Bursa Şube Bşk. Numan Şeker, Bursa İHH Şube Bşk. Hüseyin Kaptan, Yeni Asya Bursa Şube Bşk. Dr. Orhan Kaşlıoğlu, BİHMED Bursa Şube Bşk. Kadir Oruç, Bursa Ensar Vakfı Şube Bşk. Ahmet Oruçoğlu, Bursa Yusuf Yüzlüler Şube Başkanı Av. Veysel Aşkın katıldı.

İlk adımı Bursa’da attık…

Toplantıda konuşan Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu İcra Heyeti Başkanı Burhan Sayılgan Aile Çalıştayları konusuna değindi. Ailenin ve gençliğin toplumun en önemli yap taşlarından biri olduğunu ifade eden Sayılgan BGKP olarak bu konuda projeler ürettiklerini belirtti. Sayılgan, “Temeli sağlam atılan bir ailenin geleceği ülkenin geleceği demektir. O sebeple Aile Çalıştayları projemizi önemsiyoruz. Hem Bursa’da hem bölgede hem de ülke genelinde toplanarak ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. Bunun ilk adımı geçtiğimiz günlerde Bursa’da attık. Bursa’da her ay yapacağız bu etkinliğimizde nihai hedefimiz ise bunu bölge ve ülke çapında yapılmasıdır. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu etkinliklerimiz çok önem arz ediyor.”

Kosova’da 7.’sini yapacağız…

Ziyarete ev sahipliği yapan Konya Gönüllü Kuruluşlar Platformu Başkanı Muhsin Gördüligil de bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gördülügil, “Bizler bir araya gelerek güzel bir birlik beraberlik örneği sergiledik.  Konya Gönüllü Kuruluşlar Platformu olarak 25 yıllık bir platform olmasına rağmen 2015 Kasım ayında resmileştik. 150 katılımcı dernek ve vakıfla, 30 kişiden oluşan yönetim ve 13 kişiden oluşan icra heyeti ile çalışmalar yapıyoruz. En önemli çalışmalarımızdan biri olan Ufuk Turu toplantılarını bu yıl da Kosova’da devlet desteği ile 7.’sini yapacağız” dedi.

Bursa Gönüllü Kuruluşlar İcra Heyeti Başkanı Burhan Sayılgan, Gönüllü Kuruluşların sık sık bir araya gelmesinin, bölgenin ve Türkiye’nin sorunlarını ve çözüm önerilerini ele alması açısından  önemli olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz