EĞİTİME ‘YILDIRIM’ KATKI

10 Mart 2016 Perşembe, 21:21
yıldırım

Eğitimde kalite standartlarının yükselmesi adına çalışmalar yürüten Yıldırım Belediyesi, ‘Molla Yegân’ ismini münazara yarışmasıyla yaşatacak.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçede eğitim veren liseler arasında düzenlenecek ‘Molla Yegân Münazara Yarışması’ protokolünü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile imzaladı. Çocukların ve gençlerin geleceğe hazırlanmasını asli görev olarak gördüklerini ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Şehirlerdeki mekânları ne kadar güzelleştirirsek orada yaşayan insanlar kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda bir üst seviyeye çıkar. O zaman fiziki mekânlar bir anlam ifade eder. Şehre değer katan insanın kendisidir. İnsanı da hayata hazırlayan en önemli unsur eğitimdir. Öğrencilerimizi eğitime teşvik edecek, gelecekle ilgili özgüvenlerini arttıracak çalışmalara imza atıyoruz. Yarışmamızda birinci olacak okula 5 bin lira, ikinci okula 4 bin lira ve üçüncü olacak okula ise 3 bin lira ödül vereceğiz. Tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında ve yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘YILDIRIM ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR’

Başkan İsmail Hakkı Edebali’nin göreve geldiği günden bu yana Yıldırım’ın eğitim başta olmak üzere her alanda altın çağını yaşadığını vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise, “Geçtiğimiz yıl Yıldırım Belediyemizle birlikte 10 okulumuzda münazara sistemini anlatan bir çalışmaya imza atmıştık. Molla Yegân Münazara Yarışması adıyla yapılacak liseler arası etkinliğin, Başkanımızın talebi ile her yıl devam etmesi yönünde bir karar aldık. Yarışmanın öğrencilerimiz açısından başarılı geçmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz