MESCİOĞLU GÜVEN TAZELEDİ…

04 Mart 2016 Cuma, 19:18
imsiad mescioğlu

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İMSİAD) 2. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Buzzpark’ta yapılan Genel Kurul toplantısında mevcut başkan Namık Ziya Mescioğlu, oy birliği ile yeniden İMSİAD başkanlığına seçildi.

Bursa’nın en aktif sivil toplum kuruluşlaından biri olan İMSİAD, 2. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Divan Başkanlığı’nı Celal Demir’in yaptığı ve tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Namık Ziya Mescioğlu oy birliğiyle yeniden İMSİAD Başkanlığına seçildi. Genel Kurul’da konuşan Mescioğlu, yeni dönemde daha büyük işler başaracaklarını, bunun sorumluluğunu şimdiden hissettiklerini söyledi.

Fuarlar konusunda aktiftik…

2 yıl boyunca İMSİAD Başkanlığını yürütecek olan Mescioğlu,görev süreleri boyunca, yurt içi ve yurt dışı fuarlarıziyaret ederek,Bursa’nın tanıtımı için aktif bir şekilde çalışacaklarını belirtti. Mescioğlu konuşmasının devamında: “2 yıllık görev süremiz boyunca özellikle fuarlar konusunda çok aktif olmaya çalıştık. BTSO’nun ve KOSGEB’in de katkılarıyla gerek yurt içinde gerekse de yurt dışındabirçok önemli fuarı ziyaret edip ufkumuzu genişlettik. Üyelerimiz olan Bursa’yı inşa eden müteahhitlerimizin gördüğü her yenilikBursa için bir kazançtır. Bu fuarlar sadece ufkumuzu genişmekle kalmadı, aynı zamanda bu fuarlara katılan üyelerimizin yaptıkları temaslar neticesinde, bugün artık Bursamız yabancılara gayrimenkul satışında 5.’likten 3.’lüğe yükselmiş oldu.”

Meraklı bir bekleyiş var…

Konuşmasında 6-10 Nisan tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek olan İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı’na da değinen Mescioğlu, geçen yıl 53 bin civarında olan ziyaretçi sayısının bu yıl üstüne çıkmak istediklerini belirtti. Mescioğlu, “6-10 Nisan tarihleri arasında Bursa’da yapacağımız gayrimenkul fuarı ile İstanbul’dan sonraki en büyük gayrimenkul fuarını yapmayı düşünüyoruz. İnanıyorum ki, artık Bursalılarda bu fuarı bekliyorlar. Yaptığımız çalışmalarla böyle bir hava oluşturduğumuzu görebiliyoruz. Bu yıl rekor katılımlı bir fuar gerçekleştireceğiz. Şimdiden başta İstanbul olmak üzere gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında heyecanlı bir bekleyiş söz konusu. Yapacağımız bu fuarla Bursa’da şok etkisi yaratacağız” dedi.

Çalışmalarımız karşılık verdi…

Bursa’nın konut istatistiklerinden de bahseden Mescioğlu şunları söyledi: “Geçtiğimiz haftalarda TÜİK tarafından açıklanan 2015 yılı konut satış istatistikleri önceki yılın seçim atmosferinde geçtiğini düşünürsek oldukça iyiydi. Konut satış sayısının bir önceki yıla oranla yüzde 10,6 artışla 1 milyon 289 bin 320 olduğu verilere göre Bursa en çok konut satılan il sıralamasında 5. sırada kendine yer buldu. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’nın ardından 5. sırada olan Bursa yüzde 18’lik artışıyla da bu beş il arasında en çok artış gösteren il özelliğiyle de dikkat çekti.Bursa konut satışı istatistiklerindeki bu yükselmesini, yabancılara yapılan konut satışı verilerinde de gösteriyor. Yabancılara yapılan konut satışları 2015’te bir önceki yıla göre yüzde 20,4 artarken, İstanbul ve Antalya’yı bin 501 konut satışı ile Bursa takip etti.Tüm bu veriler Bursa’nın sektörel anlamda doğru yolda ilerlediğini ve İMSİAD olarak bizim yaptığımız çalışmaların karşılık verdiğini gösteriyor.”

Dernek binamızı yapacağız…

Mescioğlu son olarak yeni dönemde kendilerine ait bir dernek merkezi yapmak istediklerini ve bu konuda herkesten destek beklediklerini de sözlerine ekledi.

Mescioğlu konuşmasının sonunda 2 yıllık görev süresi boyunca kendisine destek veren tüm Yönetim Kurulu’na, Komisyonlar’ave Üyeleri’ne, Yerel Yöneticilere, BTSO’ya, KOSGEB’e ve sektör temsilcilerine teşekkür ederken bu desteğin önümüzdeki süreçte de devam etmesini diledi. Mescioğlu konuşmasının devamında: “Yeni oluşturduğumuz tüm kurul ve komisyonlarımızla asil-yedek demeden Bursa ve sektör için biraradaçalışmaya devam edeceğiz” Daha sonra, önceki dönem Yönetim Kurulu Üyeleri’ne hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi verildi.

Genel Kurul İMSİAD büyük aile fotoğrafı ile son buldu.

İMSİAD’ın Yönetim Kurulu, Yüksek Danışma Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kuruluşu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil;Namık Ziya Mescioğlu, Sertaç Karaalp, Nurcan Özdemir, Osman Çelik, Atilla Ödünç, Mustafa Andıç, Şinasi Güneş, Serkan Savu, Nurettin Göler, Murat Evke, Mehmet Altınışık. Yönetim Kurulu Yedek; Şükrü Merdim, Şerafettin Demir, Mustafa Bayrak, Sait Nuri Kasapoğlu, Osman Özelif, Ahmet Atış, Gürol Ferik, Murat Demir, İzzet Şenocak, Gökhan Efendioğlu, Osman Kalaycı

Yüksek Danışma Kurulu; Adil Gökçadır, Naci Şahin, Veysel Bakgör, Mehmet Yediler, Erol Yüce, Zeki Aksu, Mahmut Sabuncuoğlu.

Denetim Kurulu; Mehmet Kurt, Ali Tuğcu, Levent Bilek.

Disiplin Kurulu; Ziyaeddin Temizel, Gültekin Taviş, Gürcan Yılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz