Yıldırımlı hanımların spor keyfi

12 Şubat 2016 Cuma, 21:26
yıldırım kadın spor merkezi1

Sağlıklı toplum ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için ilçede spor seferberliği başlatan Yıldırım Belediyesi, bu alandaki hizmet zincirine eklediği Kadın Spor Merkezi ile Yıldırımlı hanımları sporla buluşturuyor.

Yıldırımlı hanımların yoğun ilgisini gören spor merkezi kısa sürede 197 üyeye ulaştı. Haftanın 6 günü, konusunda uzman 3 spor eğitmenin gözetmenliğinde; pilates, step, aerobik ve fitness çalışmaları yapan bayanlar, uygun fiyata profesyonel spor hizmeti alıyorlar. Günde 8 ayrı seans da spor yaptırılan hanımlar için merkez içinde kişisel eşyalarını koyabilecekleri kilitli dolaplar, soyunma odaları, dinlenme alanları ve duşlar da bulunuyor.

YILDIRIM’A YENİ KADIN SPOR MERKEZLERİ

yıldırım kadın spor merkezi1

yıldırım kadın spor merkezi1

Kısa zaman içinde Erikli Mahallesi ve Mesken Mahallesi’nde de Kadın Spor Merkezi açılacağının müjdesini veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, açılan merkezlerle binlerce kadına spor yapma imkânı verildiğini belirtti. Ev hanımları ve çalışan kadınların daha sağlıklı, daha hijyenik bir ortamda spor yapabilmeleri için bu tesisi ilçeye kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Edebali, “İnsanlarımıza verdiğimiz sözlerin yüzde 70’ni yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikli hizmet anlayışımızda yer alan hanımlarımız için bu türlü projeleri hayata geçirmekten dolayı çok mutluyuz. Kadınlarımızın hayatını kolaylaştıracak önemli hizmetler sunduk. yıldırım kadın spor merkezi2015 yılında 17 mahalle konağında 29 sınıf ve 54 şubede toplam bin 285 çocuğumuza ücretsiz eğitim verdik. YIL-MEK kurslarımız ile artık kadınlar hem meslek sahibi oluyorlar hem de hobilerinde kendilerini geliştiriyorlar. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’mizde 2015 yılı içinde 2 bin kadına ücretsiz kanser taraması yaptık. Psikolojik Danışmanlık ve Aile Eğitim Merkezi’nde de hastanelerde yüksek miktarlar ile verilen hizmeti vatandaşlarımıza ücretsiz sağlıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz