Uludağ’da kaybolan kadın öğretmeni jandarma kurtardı

Snowboard yaparken siste kaybolmuştu…

10 Şubat 2015 Salı, 14:23

Kış ve  kayak turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da Snowboard ile yaparken, yoğun siste yönünü kaybeden müzik öğretmeni 28 yaşındaki  Canan Yıldız kayboldu. Yıldız,  Jandarma Arama Kurtarma ekipleri tarafından ormanlık alanda 1 saat süren arayıştan sonra bitkin halde bulundu.

Bursa’da oturan öğretmen Canan Yıldız, dün spor yapmak için günübirlik Uludağ’a çıktı. Gün boyu snowboard ile kayan Canan öğretmen, saat 15.00 sıralarında 1990 metre yüksekliğinde bulunan Cennetkaya Mevkii’nde dengesini yitirince yaklaşık 200 metre yuvarladı. Yoğun sistem kendini ormanlık alanda bulun Canan Yıldız, yolunu kaybetti.

Bu sırada yaban hayvanlarının sesini duyunca korkan Canan Yıldız, 156  Jandarma telefonunu arayarak yardım istedi.  Uludağ Jandarma Komutanlığı’na bağlı  Jandarma Arama Kurtarma Timleri kar motorlarıyla bölgeye sevk edildi.
Ekipler, ormanlık alanda cep telefonu ile iletişim kurdukları Canan Yıldız’ı yaklaşık 1 saat süren arama ardından bitkin bir halde buldu. Düşme sonucu vücudunda her hangi bir kırık ve incinme bulunmayan Canan Yıldız, “Sis çok vardı. Düşünce yönümü kaybettim. Hayvanların sesleri beni çok korkuttu. Jandarmanın ulaşamamasından endişe ettim. Sonunda kurtuldum” dedi.

Kar motoru ile Oteller Bölgesi’nde 112 Acil Serviste sağlık kontrolünden geçirilen Canan Yıldız’ın herhangi bir sağlık sorunun olmadığı belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz