AK Parti’de teşkilatların yüzde 40’ı değişecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde geçen hafta bir araya geldiği il başkanları toplantısında partideki değişim sinyalleri vermişti. Bazı teşkilatlarda zayıf noktalar belirlendi. Bu kapsamda teşkilatlarda yüzde 40 ila 50 arasında değişim bekleniyor.

03 Haziran 2024 Pazartesi, 13:23

Kasım ayından itibaren il kongrelerinin startını vermeyi planlayan AK Parti, teşkilatlarda metal yorgunluğu olan yönleri tespit etti. Bazı teşkilatlarda zayıf noktalar belirlendi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen 130. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda ‘2023’te bambaşka bir AK Parti karşınıza çıkacak’ diyerek değişim sinyalleri vermişti.

En az yüzde 40, en fazla yüzde 50 

Bu kapsamda teşkilatlarda yüzde 40 ila 50 arasında değişim yapılması bekleniyor. Metal yorgunluk tespit edilen, 31 Mart seçim sürecinde performansı düşük olan, adayla ters düşen, parti içinde dedikodu üreten, parti içi çekişmelere neden olan ve toplumun tepkisini alan kadrolar, bayrağı, genç ve dinamik yeni isimlere devredecek. 

Karnesi iyi olan ile yola devam

AK Parti Genel Merkezi, kongre öncesinde yeni kadroları belirlerken teşkilatların seçimlerdeki performanslarına, hakla diyaloglarına, milletvekilleri ile olan diyaloglarını da dikkate alacak.

Bütün illerin ve ilçelerin karnesine bakılacak. Karneye göre bugüne kadar enerjisini tüketmemiş isimlerle yola devam etme kararı alınacak.

YeniAkit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz