Çocuklarımızın geleceğini çöpe atmamalıyız

13 Haziran 2023 Salı, 09:29

Elektronik atık geri dönüşüm faaliyetlerinde dünya öncüsü EXITCOM, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutladı. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından her yıl 5 Haziran’da kutlanan “Dünya Çevre Günü’nde, bu yıl “Plastik Kirliliğine Çözüm” teması öne çıkıyor. Fildişi Sahili’nin ev sahipliği yaptığı ve Hollanda’nın da destek verdiği bu yılki etkinliğin odak noktası, plastik kirliliği ve plastiğin ülkeler, kişiler ve kurumlarca sürdürülebilir kullanılmasıydı.

Yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ve katıldığı uluslararası konferanslarla kendini geliştiren EXITCOM, Türkiye’nin ilk Elektronik Atık, ilk ve tek Lamba/ Floresan, Kartuş/ Toner ve Pili geri kazanımı için entegre tesisler kurarak faaliyet alanlarını her geçen gün geliştirmiştir. Geri dönüşüme sektörüne sadece ticari açıdan yaklaşmayan Exitcom birçok kamu ve özel sektör kuruluşları ile toplama kampanyaları, sosyal sorumluk projeleri geliştirerek son kullanıcının, halkın bilinçlenmesine destekler sağlıyor. EXITCOM Genel Müdürü Murat İlgar “Sürdürülebilirliğin en önemli noktası hammaddenin sürekli yaşam döngüsü içerisinde yer alması ve yeni ürünler aracılığı ile tekrar tekrar ekonomiye katılmasıdır. Bu anlamda ilk nokta olan son kullanıcının bilincinin arttırılması önem taşımakta olup her kurum gönüllü olarak üstüne sorumluluk almalıdır.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ ÇÖPE ATMAMALIYIZ

Çocuklarımızın geleceği için hammaddeye sahip çıkılmasının önemine dikkat çeken EXITCOM Genel Müdürü Murat İlgar, “Bizler Exitcom olarak hem Kamu hem özel sektöre bir paydaş olarak destekler vermekteyiz. Bunun yanı sıra oluşturduğumuz Atıktan Sanata projemiz ile yapılan kampanyalarda ilgi odağının atık olmasını sağlayarak her bireyin bilinçlenmesine destekler sağlamaktayız. Ayrıca her gelişimin küçük yaştan bilinçlendirmeye ve küçükleri bilinçlendirecek yetişkinlere bağlı olduğuna inanarak kamu ve özel sektör de eğitimler vermekteyiz.’’ açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz