AK Parti teşkilat değişimleri başlıyor; işte kongre süreci

AK Parti’de kurultay takvimi netleşiyor. AK Parti, yerel seçimler öncesi milletvekili listelerinde olduğu gibi tüm teşkilatı yenilemeye hazırlanıyor.

09 Haziran 2023 Cuma, 20:13
ak parti

Mart veya Nisan ayında yapılması beklenen yerel seçimler öncesi AK Parti’de kurultay takvimi netleşiyor. 

EKİM AYINA KADAR SÜREÇ TAMAMLANACAK

Mart-Nisan 2024’teki yerel seçimlere hazırlanan AK Parti’de yoğun ve hızlı bir kongre dönemi yaşanacak.

Eylül ayında olağanüstü kongre yapması beklenen AK Parti’nin tüm kongre sürecini Ekim ayına kadar noktalaması bekleniyor.

İL VE İLÇELERİ HIZLI BİR KONGRE SÜRECİ BEKLİYOR

Yerel seçimlerden önce AK Parti’nin il ve ilçe teşkilatlarında da kongrelerin hızlı bir şekilde tamamlanması planlanıyor.

TEŞKİLAT YENİLENECEK

AK Parti’nin milletvekili listelerinde olduğu gibi Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), il ve ilçe teşkilatlarında bir yenileme süreci yaşanacağı belirtiliyor.

SON OLAĞAN KONGRE MART 2021’DE YAPILMIŞTI

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi 24 Mart 2021 tarihinde yapılmıştı. Parti tüzüğünde yer alan ‘Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun, iki yıldan az, üç yıldan fazla olmamak kaydıyla büyük kongreyi toplamak zorunluluğu’ nedeniyle AK Parti 8’inci olağan büyük kongre süreci, en geç Mart ayında tamamlanması gerekiyor.

Haber 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz