Erdoğan’dan yerel seçimler için talimat; O illere neşter vuralım!

AK Parti tam kadro sahaya iniyor! Vakit kaybetmek, oyalanmak yok.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında önceki gün yapılan MYK toplantısında, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleriyle ilgili sonuçlar masaya yatırıldı.

01 Haziran 2023 Perşembe, 09:04

Başkan Erdoğan, AK Parti’nin oy oranının düşük seyrettiği yerlerde “Oylarımız neden 35,5’e düştü, bunun analizini yapın. Oy azalması olan yerlerde tekrar üzerinde duralım. Neden kaynaklandığını, sebeplerini araştıralım. Oralar için sebep neyse neşter vuralım” dedi.

YEREL SEÇİME HAZIRLANIN

Başkan Erdoğan, “Seçim sonuçlarının analizini yapıp yerel seçimlere hazırlık yapmak lazım. Özellikle İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde sıkı bir hazırlık yapın, teşkilatlar daha çok çalışsın.

Depremle, büyükşehirlerde fahiş kira artışıyla ilgili vatandaşlarımızın özellikle seçim sathı mahallinde bize belirttikleri problemleri gidermek için çözüm üretelim.

Vatandaşın mesajını iyi okumamız gerekiyor” dediği öğrenildi.

SEÇİM SONUÇLARI MERCEK ALTINA ALINDI

Toplantıda seçimlerle ilgili genel değerlendirme yapan Başkan Erdoğan’ın seçim sürecinin iyi geçtiğini ve AK Parti’nin Sonuç Alım Sistemi’ndeki (SAS) başarısına vurgu yaptığı belirtildi.

SAS’ın yerel seçimlerde de aynı başarılı şekilde işletilmesi gerektiği ifade edildi. Seçim İşleri Başkanlığı 14 ve 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçim değerlendirilmesi ile ilgili detaylı bir sunum yaptı.

Cumhurbaşkanlığı oyunun yüksek ve düşük olduğu iller, 2018’e göre illerin kıyaslaması, en yüksek ve en düşük ilçelerin listesi aktarıldı. Sunumda milletvekili seçim sonuçları da değerlendirildi.

Partinin en yüksek oy aldığı 10 il, oy artışı olan iller, milletvekili sayısının düştüğü iller, milletvekili çıkmayan iller ve bunun 2018 ile kıyaslanması yapıldı. Geçersiz oylar ve seçime katılım oranı da değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz