Bahçeli: Partilerin alacağı yardım depremzedelere aktarılsın

11 Mart 2023 Cumartesi, 15:05
devlet bahçeli

MHP lideri Devlet Bahçeli, “MHP ve Cumhur İttifakı seçimlere tam olarak hazırdır.” ifadelerini kullandı. Hazine yardımı ile ilgili dikkat çeken bir çağrı yapan Bahçeli, “Partilerin alacağı yardım depremzedelere aktarılsın.” dedi. Anayasa Mahkemesi’nin skandal HDP kararına tepki gösteren Devlet Bahçeli, “AYM kararı hukuk skandalı olarak anılacaktır” açıklamasını yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK, MDK üyeleri ve milletvekilleriyle Genel Merkez’de bir araya geldi.

Toplantısı sonrası Bahçeli açıklamalarda bulunuyor:

MHP ve Cumhur İttifakı seçimlere tam olarak hazırdır.

Seçimlerde başarmaya kararlıyız.

Başarımız ülkemizin yükselişi demektir.

Türkiye’nin kaybedecek 1 saniyesi bile yoktur.

Anayasa Mahkemesi’nin skandal HDP kararına tepki

AYM kararı hukuk skandalı olarak anılacaktır.

HAZİNE YARDIMLARI DEPREM BÖLGELERİNE AKTARILSIN”

YSK Resmi Gazete’nin aynı mükerrer sayısında seçimlerle ilgili kararı yayımlanmıştır. Seçim için geri sayım başlamıştır. Bir an evvel seçimleri yapıp ana sorunların çözülmesine dönmek asıl gayemizdir. Türkiye’nin kaybedecek 1 saniyesi bile yoktur. Bizim derdimiz Türkiye’mizin kısa sürede derlenip toparlanmasıdır. 14 Mayıs seçimlerinin ülkemize hayırlı olması, yaşadığımız acılar sebebiyle seçim kampanya döneminin sakin sabırlı anlayışı kutuplaşmadan uzak geçmesi başlıca dileğimizdir. MHP buna hazırdır. Siyasi muhataplarımıza çağrımız da bu yöndedir. 

Son milletvekili genel seçimlerine katılma hakkı tanınan siyasi partilere her yıl hazineden ödenmek üzerine 5 binde 2’si oranında ödenek belirlenmektedir. Bu ödenek hazine yardımı yapılacak siyasi partiler arasında YSK tarafından ilan edilen oy oranlarına ilişkin bölüştürülmek suretiyle her yıl ödenmektedir.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için siyasi partilere yapılan hazine yardımlarının deprem bölgelerine gönderilmesi yönünde çağrıda bulunuyoruz. Biz bu yardımdan vazgeçmeye varız. 

Diğer siyasi partilerden de hassasiyeti ümit etmektedir. Biz böyle düşünürken Anayasa Mahkemesi’nin HDP ile ilgili aldığı karar gafilliktir. AYM oy çokluğuyla karar almış ve yine safını belli etmiştir. HDP’nin kapatılması istemiyle AYM nezdinde açılan dava devam ediyorken terör ve bölücülük yatağının alacağı yardıma bloke konmuştu. Bu mahkeme söz konusu blokeyi kaldırmış HDP’ye hazinenin kasasını açmıştır. Bu karara oy veren mahkeme üyeleri vicdanlarını sesi değil ihanetin sesini dinlemiştir. Hukukun siyasileştiğini iddia eden gürültü kirliliği yapan müfterilerin hiçbir eleştirisi duyulmamıştır. İşlerine geldi mi adalet derler, gelmedi mi adaletin rafa kaldırıldığını iddia edecek kadar ikiyüzlüdürler. Önümüzdeki seçimden sonra Cumhur İttifakı’nın yegane hedeflerinden biri yeni anayasadır. AYM’nin kuruluş ve yargılama esasları kökten değiştirilmeli, hainlere zeytin dalı uzatan kahredici mevcut yapısı bütünüyle tasfiye edilmelidir. AYM, Türk milletinin mahkemesi değildir. Teröristlere hazine yardımını açan melanet olarak algılıyoruz. HDP kendi cumhurbaşkanı adayını çıkarmayı hedefliyorsa AYM başkanı arayıp da bulamayacakları özelliklere sahiptir.

AYM’nin bölücü terör örgütünün arka bahçesi olması hukuk katlidir. Buna göz yumamayız. Böylesi alçalmayı sineye çekemeyiz. Şehitlerin kemiklerini sızlatan kahramanlarımızı incitip yok sayan mahkemeyi biz de yok sayarız. Suçlunun masum kabul edilip, masumların suçlandığı Türkiye olamaz. Cumhur İttifakı böylesi kepazeliğe müsaade etmeyecektir. Teröristi aklayan mahkeme yapısına sonuna kadar karşı çıktık. Türk adaletine verilen zararı cübbe giyip karar açıklayan üyeleri nasıl tamir edecektir. Kandilden 3-5 terörist olsaydı aynı karar aynı şekilde çıkmayacak mıydı? Bu soruların cevabını AYM üyeleri değil aziz milletimiz 14 Mayıs’ta verecek ve hesabını soracaktır.

Cumhur İttifakı’nın atacağı her adım daha umutlu, huzurlu bir Türkiye’ye doğru yol alıştır. Bizim siyasetimiz korkaklara karşı cesurların direncidir. Duruşumuzu talana ve yalana karşı faziletin inayetidir.

Gelin haklı mücadeleye dahil olun. Tarihi görevde sizin de payınız olsun. Kızılelma ülküsüyle kenetlenelim. Bu tarihte 13. cumhurbaşkanını seçeceğiz hem de 28. dönem TBMM’yi belirleyeceğiz. Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci dönemde de çok yüksek oy oranıyla seçilmesi, başarılı çalışmalarına ara vermeden devam etmesidir. Nihai arzumuz Cumhur İttifakı’nın TBMM’de çok güçlü temsil imkanına kavuşmasıdır. 

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk dönemi muazzam icraatlara sahne olmuştur. Türk milleti tarihiyle, kültürüyle uyumlu muazzam bir yönetim sistemini tercih etmiş. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine şahsın rejimi diyenler utanmadan damgalı müfterilerdir. 

Darbelere göğsünü geren, hukukunu çiğnetmeyen, onca sataşmaya onca kara kampanyaya rağmen sağlam duruşunu bozmayan Türkiye görkemli varlık bulmuştur. 

Biz çalışmayı Bulmaca içindeki bulmacaları çözme olarak görüyoruz. İsleri ışıklarından çok olanlarla meşgul olmuyoruz. Biz Cumhur İttifakı çatısı altında Türkiye Yüzyılını gerçekleştirme ve aynı zamanda lider ülke Türkiye’ye yemin eden vatan sevdalılarıyız. Gerekli ve yeterli demleme sürecini ziyadesiyle yaşadık. Utanç duvarı gibi duruş gösterenlerin çalımını bozma, yenilgi üstüne yenilgiyi tattırmak için birlik olduk.

Bundan sonra da çalışmaya, bire bir temasa devam edeceğiz. 14 Mayıs seçimlerini riske atmayacağız. Aziz Milletim Sıra Sende diyeceğiz. Gücümüz neye yetiyorsa onu yapacağız. MHP’nin ve Cumhur İttifakı’nın ulaşacağı sonuç gece gündüz demeden harcanan emeklerin, sokaklarda meydanlarda dökülen alın terlerinin ve göz nurlarının muhterem eseri olacak.

14 Mayıs’ta kazanan Türkiye olacaktır. Haklı mücadelemizden asla dönmeyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz