Adalar Yunan’a ait diyen CHP’li isme tepki: Bu vatan hainliğidir yazıklar olsun

14 Haziran 2022 Salı, 08:18

Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, adaların Yunanistan’a ait olduğunu öne süren CHP’li emekli büyükelçi Yalım Eralp’e çok sert sözlerle yüklendi.

CHP rozeti Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takılan emekli büyükelçi Yalım Eralp, adalar konusunda Yunan tezlerine destek vererek, “Adalar Yunanistan’ındır. Egemenliği şartlı verilmiştir filan böyle bir şey yok” ifadelerini kullanmıştı.

“İÇİMİZ KAN AĞLIYOR”

Eralp’in skandal çıkışına bir tepki de Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’dan geldi.

Beyaz TV’de açıklamalarda bulunan Yaycı, “Ben buna vatan hainliği derim. Bunlar gelip Türkiye Cumhuriyeti’ni yurt dışında temsil ettiler. Yazıklar olsun. Bu milletin vicdanına havale ediyorum bunları. Yunan televizyonlarında kaç gündür içimiz kan ağlıyor bizim. Üç tane büyükelçi var bu söylemlerde bulunan. Bunlar devlette büyükelçilik yaptılar” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜKELÇİLİK UNVANLARI GERİ ALINSIN”

Bu kişilerden büyükelçilik unvanının alınması gerektiğini belirten Yaycı, “Bu vatan hainliğidir. Bunların büyükelçilikleri nasıl elinden alınmıyor. Bu düşünce özgürlüğü müdür? Yunanistan’da bir tane büyükelçi böyle bir şey söylese bakın başlarına neler geliyor. Hiç mi Türk kanı taşımıyor? Atatürk olsa bunlara ne yapardı… Bunlar kimin büyükelçisi olmuşlar?” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz