Ciğerlerimiz yanıyor geziciler kayıp?

31 Temmuz 2021 Cumartesi, 13:10
cigerlerimiz-yaniyor-geziciler

Gezi Parkı olaylarında 3-5 ağaç için kıyameti kopararak ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan çapulcular ile Kaz Dağlarını bahane ederek, vatandaşı sokağa çağıran sözde sanatçılar, Türkiye’nin birçok bölgesinde ‘Ateşin çocukları’ ismiyle sabotajlar yapan PKK’ya karşı suspus.

Devleti suçlamaya geldi mi mangalda kül bırakmayan sözde çevrecilerin, Türkiye’nin ciğerlerinin yanmasına bu denli duyarsız kalmasına ise sosyal medya üzerinden, “Nerdesiniz Çapulcular, Hayvan Hakları diyenler, Ağaç Diyenler. Binlerce Ağaç, Binlerce canlı telef oldu. Sesiniz bir yerinize mi kaçtı şimdi ?” şeklinde tepki yağdı.

Sessiz kalan da katliama ortak

Akit’e konuşan TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili Muhammet Müfit Aydın, “Bu yangınları çıkaranların insanlıkla bir alakası yoktur. Bu yangınları çıkaranlara sessiz kalanların da onlardan aşağı kalır yanı yoktur. Yanan ormanlar bizim memleketimizin ciğerleridir. Biz ancak birliğimizi muhafaza ederek bu işin üstesinden gelebiliriz” dedi.  TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Husret Dinç de, şunları söyledi: “PKK’nın amacı ormanları yakmak, mala, cana kast etmek, ülkeye zarar vermektir. Geziciler de milletin malına zarar verdiler. Şimdi ciğerlerimiz yanıyor ses soluk yok. Bu sessizlik düşmanlıktır. Milletimiz farkında. Türkiye’yi yıldıramayacaklar.”

Yeniakit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz