Kılıçdaroğlu piyonu Ali Babacan Erdoğan’a saldırdı!

11 Temmuz 2021 Pazar, 11:01
ali babacan

AK Parti’deyken CHP ile iş çeviren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüttüğü siyaset ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırıyor. Erdoğan’ın ‘Uğur Bey ve eşi…’ ifadelerini diline dolayan Babacan, kendi çapında ironi yaparak çirkinleşti. Babacan’ın paylaşımına tepki yağdı.

AK Parti’de yol yürürken CHP ile gizli ittifak kuran DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasetten uzak’ eleştiri yöntemiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırılarını sürdürüyor.

Erdoğan: Uğur Bey ve eşi misafirimiz olacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük bir coşkuyla karşılandığı Diyarbakır’da cuma namazı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin aşılamada 58 milyonu aştığını belirten Erdoğan, “BionTech’ten gelen bir miktar aşı var, Sinovac’tan bir miktar aşı geldi, geliyor. En yakın zamanda Uğur Bey ve eşi onlar da misafirimiz olacaklar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın ‘Uğur Bey ve eşi…’ şeklindeki söylemini diline dolayan Ali Babacan ise, sosyal medya hesabından küstah bir paylaşımda bulundu.

Babacan Erdoğan’ı eleştirdi

Kendi eşi Zeynep Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun ‘Karar’ı röportaj yaparken ‘Benim eşime ismi ile hitap edin, Ali Babacan’ın eşi demeyin’ hatırlatması yapamazken, Erdoğan’a muhalefet olsun diye itiraz etti.

Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Erdoğan’ın açıklamasını alıntılayarak, “Emine Hanımın eşi konuştu.” paylaşımını yaptı.

AK Parti’de görev alırken partisine ihanet ederek ‘siyasi münafıklık’ yapan ve adeta Kılıçdaroğlu’nun piyonu gibi siyaset yürüten Babacan’a sosyal medyadan da tepki yağdı.

İşte o tepkilerden bazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz