Son Dakika
27 Kasım 2020 Cuma
08 Kasım 2020 Pazar, 22:48
Alim Şahin
Alim Şahin alimce29@gmail.com Tüm Yazılar

Ak Parti kulisleri.. Yeni il başkanı kim olacak?Buski! Kabine ve yeni bakanlar…

Mevzu bahis BUSKİ skandalına adı karışan BUSKİ genel Müdürü Güngör Gülenç ile Bülent Çakmak, olayı bastırmak için yazılarımızdan dolayı hakkımızda suç duyurusunda bulunmuştu.
İyi ki de bulunmuşlar!
Türk adaletinden yedikleri bu ‘tokat‘tan sonra asıl dosyalar bundan sonra gündeme gelmiş olacak.

30 yılı aşkın meslek hayatımda bu zamana kadar hakkımızda yapılan sayısız suç duyurularına, açılan davaları hiç kaybetmedik.
Çünkü; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin adaletine güveniyoruz. Çünkü sadece ve sadece kamu görevi yapan gazeteciler olarak basın içtihat kararları çerçevesinde verilen yetkileri kullanıyoruz. Çünkü sadece ve sadece kamuoyuna aydınlatıyoruz.
Yargılamayı Türkiye Cumhuriyeti adaletine ve halkın vicdanına bırakıyoruz.

Tıpkı bir önceki İl Sağlık Müdürü Halim Ömer
Kaşıkçı
gibi dün Bursa’ya gelip bugün doğruyu yanlışı göremeden, bilemeden, gerçekleri yazdığımızda hemen savcılık yoluna gidenlerin şikayetleri yüzlerine çarptığı sonrada elini eteğini toplayıp arkasına bakmadan gittiği gibi..!
Gelen son bilgiler İstanbul’da poliklinik hekimliği yaptığı yönünde.
Biz ise bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.

Tüm baskılara, gücü elinde bulunduranlar tarafından işimizden ekmeğimizden edilmelere, çalışma alanımızı daraltma girişimlerinde bulunanlara, zalimlere, kurulan tuzak ve kumpaslara rağmen kamu görevi yapmaya devam ediyoruz.

Gerçeklerin gün yüzüne çıkmasından korkanlar yine aynı yola tevessül edecek olanlara tıpkı BUSKİ genel Müdürü Güngör Gülenç‘te olduğu gibi Türk adaleti tokatını indireceğinden zerre kuşkumuz yoktur.
Allah doğruların yanındadır, adaleti er geç tecelli eder.

BOMBA İDDİALAR!
BUSKİ ile ilgili skandal iddiaları içeren dosyaların daha önce 2018 yılında bir gazeteciye verildiği ve O gazeteci haber yapmak yerine dosyaları şantaj unsuru kullanarak menfaat sağladığı iddiaları kulislerde patladı.
Bahse konu dosyalar daha sonra Necmi İnce‘ye ulaştırılması ve anında haber konusu yapılması neticesinde ise birilerince kumpas organizasyonu devreye sokulduğu konuşuluyor.
Konunun birinci muhatabı tüm ayrıntıları zamanında ilgili yönetimlere aktardığını ancak herhangi bir soruşturma yapılmadığı şikayetinde bulunuyor.
Şimdilerde ise kulislerde ortada asıl şantaj yoluna gittiği ve menfaat sağladığı iddialarına muhatap olan gazeteci kim? Soruları dolaşıyor.

İL BAŞKANI DEĞİŞİYOR…

Ak parti İL başkanı Ayhan Salman‘ın tutarsız, bir o kadar davaya yabancı ve aykırı olan tutumu başkanlık hayalinde ikinci dönemi suya düşürdü.

Sayın Salman’ın değişimi kesinlik kazanınca Alinur Aktaş cephesi boş durmadı.

Kulislere düşen bilgileri göre ismi geçen diğer adaylara karşı Osmangazi meclis üyesi Murat Demir‘i İl başkanlığına aday olarak Ankara’ya pompaladığı bilgisini edindik.

Şu ana kadar il başkan adayları arasında adı geçenler şu kişilerden oluşuyor.

Ali Yılmaz, Mustafa Yıldırım, Celil Çolak, Önder Matlı, Mustafa Sayılgan, Murat Demir, Mustafa Yavuz ile Tahsin Kara,

Mustafa Yavuz’u öne çıkaran isim ise Hakan Çavuşoğlu olduğu sızan bilgiler arasında.

Yerelde bu gelişmeler yaşanırken REİS teşkilatlara uyarılarda bulundu..
Tabi REİS’in uyarıları her zamanki gibi bir kulaktan girip diğer kulaktan çıkıyordu.
Bursa’da Ulvi dava diye bir şey bırakmayan, tümünü ayakları altına serenler REİS’in söylediklerinin tam tersini özellikle ve inadına yaparcasına partiyi halktan kopma noktasına getirmişti.
Başta il yönetimi olmak üzere oluşturduğu tüm teşkilatlar tam bir solcu hastalığına kapılmış aşırı Reis düşmanlığı ve tam bir Ak Parti karşıtlığı esareti hüküm sürmüştü.

İşte bu nedenle olsa gerek teşkilat değişimine gidiliyor.

AKTAŞ’A BÜYÜK TEPKİ!
Halkın gündeminde atama tepkisi var..
Halkın gündeminde belediye kadrolarında liyakatsizlik tepkisi var.
Göreve geldiği günden itibaren yaklaşık bir buçuk yılda Yıldırım hızıyla 4 ayrı göreve yükseltilen Gülten Kapıcıoğlu ismi ile liyakat esasına dayanmayan habire üst düzey görevlere sık sık değişken atama yapılan kadrolar nedeniyle Başkan Aktaş’a sokaktaki vatandaştan çok sert tepkiler var..
Yaptığı icraat ve tüm atamalarla Bursalılar’la ters düşen Başkan Aktaş’a vatandaş hizmet yerine “bizim irademizi yansıtmaktan çok uzak” şeklinde tavır almış durumda.
Çay bahçelerinde bir nevi açık hava toplantılarını andıran dertleri ve sorunlarını dinlediğimiz Bursalıların duygularını tercüman olmak adına konuyu önümüzdeki günlerde detaylandıracağız.

KABİNE DEĞİŞİMİ VE BERAT ALBAYRAK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti.
Bir faninin dayanmasının mümkün olmadığı kadar ağır hakaret ve iftiraya uğradı, saldırdılar.
Oysa çok zor bir süreçte çok kritik bir zamanda milli ekonomi inşaası yolunda verdiği görülmemiş kararlılık mücadelesi takdire şayandır. Kimsenin elini taşın altına sokmadığı dönemde görevi üstlendi. Her gün binlerce küfür yeme pahasına üstlendi hem de. Enerji alanında Türkiye’ye çağ atlattı.

Buradan AK Partilileri uyarmış olayım;
Muhalefetin, ”Sosyete Damat” algısına kapılıp onlarla birlikte hareket eder ve Berat Albayrak’ı verirseniz, yarın topunuz bir araya gelseniz Erdoğan’ı koruyamazsınız!
Zira; Albayrak’ın gitmesi, Erdoğan’ın sakalının değil kolunun kesilmesidir!

Bu sürpriz istifanın ardından REİS Kabine de köklü değişimi için düğmeye bastığı önümüzdeki hafta bazı bakanlıklara yeni isimlerin getirileceği Ankara kulislerinde yankılanmaya başladı.

BURSA’DA OKULLAR ŞİKAYET YARIŞINA GİRDİ!
Yaklaşık 60 civarında okulun bakım onarım tadilatlariyla alakalı firma-okul-MEB arasındaki çarpık ilişkilerden bahsediliyor.
Bir MEB yetkilisi yaklaşık 40 okuldan futbol turnuvası adı altında 300’er lira para toplandığı ama turnuvanın yapılmadığı, toplanan paraların geri ödenmediği, paranın akıbetinin ise meçhul olduğu iddiaları söz konusu.
Öğrenci kayıtlarında dudak uçuklatan iddialar.
Özel şoföre verilen para çekme yetkisi..!
Seramik kamyonu ve daha bir çok şikayete konu iddialar…
Gelen şikayetlerden bazılarını ilgili MEB yetkililerine aktarmıştım.
Zamanla şikayetlerin çoğalması görünenlerin sadece buz dağının küçük bir parçası olduğu tahmin ediliyor.

Detaylandıracağız…


.


alimce29@gmail.com

facebook.com/alimsahinmalkocoglu

twitter.com/AlimSahin

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz