Kudüs’te gözaltına alınan Türk, şehit olma arzusuyla eline kına yakmış

24 Aralık 2017 Pazar, 08:53
Kudüs’te gözaltına alınan Türk, şehit olma arzusuyla eline kına yakmış

İsrail polisi tarafından Kudüs’te gözaltına alınan Mehmet Kargılı’nın şehit olma arzusunu göstermek için ellerine kına yaktığı görüldü.

Terörist İsrail polisi tarafından işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde dün yaşanan olayların ardından gözaltına alınan 3 Türk vatandaşı bugün akşam saatlerinde çıkarıldıkları İsrail mahkemesince kefalet karşılığında serbest bırakıldı.

Mahkemede rabia işareti yapan Mehmet Kargılı’nın ellerine kına yaktığı görüldü.

ESKİ ŞEHİR’E GİRMELERİ YASAKLANDI

Batı Kudüs’teki İsrail Sulh Ceza Mahkemesine çıkarılan Türk vatandaşları Abdullah Kızılırmak, Mehmet Gargılı ve Adem Koç’un, 1 Ocak 2018 tarihine kadar Mescid-i Aksa’nın bulunduğu, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün surlarla çevrili Eski Şehir bölgesine girişleri de yasaklandı.

Kızılırmak ile Gargılı 5’er bin şekel (5 bin 463 lira), Koç ise 11 bin şekel (12 bin 20 lira) kefalet ödemeye mahkum edildi.

ŞEHİT OLMAK İÇİN ELLERİNİ KINALAMIŞ

Öte yandan mahkeme salonunda rabia işareti yapan Mehmet Gargılı’nın ellerinin şehit olmaya geldiğini sembolize etmesi için kınaladığı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz