Erdoğan’dan Diriliş yorumu ve Bayülgen’e tepki

15 Kasım 2016 Salı, 21:39
erdogan

TRT World için düzenlenen tanıtım gecesinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diriliş Ertuğrul’a ödül gecesinde yapılan saygısızlığa değindi, Okan Bayülgen’e tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen TRT WorldTanıtım Gecesi’nde Türk dış politikasına ve basının önemine dikkat çekti.

Türkiye’nin dış politikada paradigma değişikliğine gittiğini belirten Erdoğan, bu politika çerçevesinde yapılanlar kadar, yapılanların anlatılmasının da önemli olduğunu ifade etti.

Erdoğan, Altın Kelebek ödül töreninde Diriliş Ertuğrul dizisine yapılan saygısızlığa da değinerekBu millet sizi bağrınıza basmış, onlar bassa ne yazar, basmasa ne yazar. Asıl ödül bu” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Okan Bayülgen’in saygısızca ve lakayt tavrına da tepki gösterdi.

Erdoğan şunları söyledi:

Tarihi, kültürel ve coğrafi bakımından bu derece güçlü derinliğe sahip bir ülkenin, etrafında yaşanan hadiselere kayıtsız kalması, gözünü kapatması, sırtını dönmesi mümkün değildir. Türkiye 2002’den beri dış politikasını bu gerçeğin idrakinde olarak şekillendiriyor, adımlarını da bu çerçevede atıyor.

Şüphesiz ülkemizin son 14 yılda yaşadığı sessiz devrimin en görünür olduğu alanların başında dış politika geliyor. Burada şunu açık ve net olarak ifade etmek isterim. Türkiye bizim dönemimizde dış politika tasavvurunda ciddi bir paradigma değişikliğine gitmiştir. Bugün Türk dış politikasının ana ekseni, insani değerler bunun yanında milli çıkarların tam uyumu üzerine kuruludur.

“ÜLKEMİZDE OLANLAR ÇARPITILARAK DIŞARI ANLATILIYOR”

Dünyanın bir tarafı kan revan içindeyken küresel barışın olmayacağını biliyoruz.

Yapılanlar kadar yapılanların hakkıyla anlatılması da önemlidir. Biz ne yazık ki bu konuda yeterince başarılı değiliz. Ülkemizde olanlar çarpıtılarak dışarı anlatılıyor.

Eğer darbe başarılı olsaydı uluslararası medya ekranlarını ve sayfalarını cuntacıların emrine vereceklerdi.

“ÖZEL MEDYA KURULUŞLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Özel medya kuruluşlarımızın çoğu 15 Temmuz gecesi demokrasinin yanında durdular. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YORUMU VE OKAN BAYÜLGEN’E TEPKİ

Az önce Diriliş’in yönetici ve kadrosuna onu söyledim. Onların o şekilde yorum yapmalarına, değerlendirmelerine hiç kafanızı takmayın, yola devam edin. Bu millet sizi bağrınıza basmış, onlar bassa ne yazar, basmasa ne yazar. Onların orada verilecek şekli bir ödülü önemli değil, asıl önemli olan şu milletin gönlünü siz kazandınız, işte asıl mükafat, asıl ödül bu.

“Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş meğer” diyoruz ya. İşte mesele bu.

Benim torunlarım bile bırakamıyorlar. Tamamını izlemek yetmiyor. Bir de özetini izliyorlar. Gönülleri fethetmiş bir dizi bu.

Beyefendi izleyememiş. Fırsat bulursa izleyecekmiş.

Kardeşlerim, başkaların bizi anlamasını ve hakkıyla anlatmasını beklemenin boş bir çaba olduğunu artık biz çok iyi biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz