Emekliye Promosyon müşdesi…

24 Ekim 2016 Pazartesi, 10:30
para

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği promosyon ödemeleri Ocak ayında yapılacak.
12 milyon emeklinin beklediği promosyonda son viraja girildi. Başbakan BinaliYıldırım, promosyonda yol haritasını açıkladı. Bankalardan teklif beklediklerini söyleyen Yıldırım, “Yakında herhalde karara bağlarız, emeklilere duyururuz” dedi. Promosyonda 3 yıllık tutar belirleneceğini, ödemelerin Ocak aylarında yapılacağını söyleyen Yıldırım’ın açıklamaları, ödemelerin maaşa göre değişeceğini de ortaya koydu.

MAAŞA GÖRE DEĞİŞECEK

Başbakan Binali Yıldırım, önceki akşam katıldığı programda, emeklilere promosyon için “Olabilecek en iyi şartları emeklilerimizin lehine sağlamak için gerekli gayreti gösteriyoruz. Bunu da yakında herhalde bir karara bağlarız ve emeklilerimize duyururuz” açıklamasını yaptı. Bankalardan teklif beklediklerini belirten Yıldırım, “Diyoruz ki; ‘3 yıllıksüre için maaşı bin, 2 bin, 3 bin liraolan emekliler için ne vereceksiniz,defaten?’ Bankalar onun çalışmasını yapıyor” şeklinde konuştu. Başbakan Yıldırım, promosyonda izlenecek yolu da şöyle açıkladı: “3 yıllığına bir seferher yılın Ocak ayında bir ilave parayatacak hesaplara. Sonraki 3 yılda birdaha yatacak.” Başbakan’ın açıklamaları, promosyonun emeklilerin maaşına göre değişeceğini, belirlenecek tutarın 3’er yıllık periyodlarla ödeneceğini ortaya koydu. Yine Başbakan’ın promosyonun yakında karara bağlanabileceği yolundaki sözleri ve yol haritasına ilişkin açıklaması, önümüzdeki Ocak ayında ödemenin yapılacağı beklentisi yarattı. Gözlerşimdi bankaların tekliflerineçevrildi. Emekliler, bankalardan beklentilerini karşılayacak teklif bekliyor.

TAŞERONA MÜJDE BANKALARA ELEŞTİRİ

Başbakan Yıldırım, taşeron işçilere “Hem onları memnun edecek hem de kamunun taşıyabileceği çözümü mutlaka yapacağız, endişeleri olmasın” diye seslendi. Banka faizleri ile ilgili Yıldırım, “Yüzde 25 yıllık faiz. Bu insafsızlık, vicdansızlık. Hadi 7.5 değil de 9 olsun. Taksitlerin, tüketici kredilerinin yenilenmesinde ciddi faiz artırımı yapıyorlar, yeni kredi açma konusunda bin dereden su getiriyorlar. Ne yapacaklar? Turşusunu mu kuracaklar bu paraların?” şeklinde konuştu.

MEMURA 2 BİN 354 TL

Memurların banka promosyonunda Kocaeli’nde önemli bir tutara ulaşıldı. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan 4 bin 46 personele maaşlarını 3 yıl süreyle Ziraat Bankası’ndan almaları suretiyle 2 bin 354 lira promosyon ödenecek. İhalede, Ziraat Bankası tekseferde ödemek üzere 2 bin 354 lira ile ihaleyi kazandı. Türkiye’deki üniversitelerde kazanılan rekor sayılabilecek promosyon tutarı, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi çalışanı 4 bin 46 personelin yüzünü güldürdü.

Takvim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz