İsrail’le son aşamaya geldik! Tavrımız belli

25 Nisan 2016 Pazartesi, 13:32
ibrahim kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında İsrail’le sürdürülen müzakelere ve DAEŞ’le mücadeleye ilişkin son gelişmeleri aktardı.

İSRAİL’LE SON AŞAMAYA GELİNDİ

Türkiye ile İsrail arasındaki müzakerelerde artık sona yaklaşıldığını ifade eden Kalın, yakın bir zamanda İsrail’le yeni bir temasın sağlanacağı bilgisini verdi. İbrahim Kalın, iki devletli çözüm konusunda Türkiye’nin tavrının belli olduğuna işaret etti ve Filistin’i yok sayan bir anlayışın kabul edilemeyeceğini söyledi.

41 BİN KİŞİNİN TÜRKİYE’YE GİRMESİ YASAK

Kilis’e düşen roket mermileriyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Kalın, konuyla ilgili yoğun tedbirlerin alındığını aktardı. Kalın ayrıca DAEŞ’le mücadele kapsamında, irtibatlı 3300 kişinin sınır dışı edildiğini belirtirken, 41 bin kişi hakkında da Türkiye’ye giriş yasağı konulduğunu söyledi.

AB İLE VİZE MUAFİYETİ ANLAŞMASI

AB ile yapılan vize muafiyeti sorusunu da yanıtlayan Kalın, “teknik çalışmalar ve mevzuatla ilgili çalışmalar yürütülüyor. Hedefimiz Haziran ayının sonlarında doğru bu adımın atılmasıdır. Bugün itibariyle vize muafiyetinde herhangi bir problem öngörülmüyor” şeklinde konuştu. (Haber7)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz