Kendisini “son nebi ve mehdi” ilan etti!

19 Mart 2016 Cumartesi, 11:02
Sahte Peygamber İskender Evrenosoğlu

Sahte Peygamber İskender Evrenosoğlu kendini son nebi ve mehdi ilan etti.
Kendisini son ‘nebi’ ve ‘Mehdi’ ilan eden İskender Evrenesoğlu’na bağlı tarikat mensupları, Trabzon’un Arsin ilçesinde panel düzenledi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen panele katılan vatandaşlara, bir takım sunumlar yapıldıktan sonra, tele-konferans yöntemi ile İskender Evrenesoğlu panelin düzenlendiği salona bağlandı.

İddialara göre kendisinin ‘son nebi’ ve ‘Mehdi’ olduğunu ifade eden Evrenesoğlu salondaki halka; ‘Şimdi orada beni temsil eden müridimin elini öpmenizi istiyorum. Onun elini öperek benim elimi öpmüş ve bana biat etmiş olacaksınız’dedi.

Salondaki vatandaşlar bunun üzerine gösterilen şahsın elini öperek çıktılar. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Olay ilçede geniş yankı uyandırdı. Toplantıya katılanlar müftülük tarafından bulunmaya çalışılıyor.

Müftülük bünyesindeki din gönüllülerinin ulaşabildikleri kişileri toplayarak “Yeniden Kelime-i Şehadet getirin” uyarısında bulunduğu öğrenildi.

 

(Yeniakit)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz