Suriye’ye kara harekatı kararı…

08 Mart 2016 Salı, 12:16
Ahmet Davutoğlu,

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye’de DAEŞ’e karşı yürütülen operasyonlar hakkında açıklama yaptı. Davutoğlu, “Türkiye, hava harekâtı ve kara birlikleri de dahil olmak üzere elinden geleni yapmaya hazırdır” dedi.AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CNN International’da Christiane Amanpour’un sorularını cevapladı.

Davutoğlu, Suriye’de güvenli bölge çağrısını yineleyedi. “Bütün bu yükü yalnızca Türkiye alamaz” diyen Davutoğlu, “Hava harekatı ve kara birlikleri de dahil olmak üzere entegre edilmiş bir saldırı stratejisine ihtiyacımız var, Türkiye, bu konuda elinden geleni yapmaya hazırdır” ifadesini kullandı.

“BAŞKA BİR TERÖR ÖRGÜTÜ ORTAYA ÇIKABİLİR”

“DAEŞ’e karşı bir bir saldırının zeminini hazırlayabiliriz” diyen Davutoğlu, “DAEŞ bir güç boşluğu yaşıyor ama başka bir terör örgütü ortaya çıkabilir” diye konuştu.

“TSK DAHA GÜÇLÜ VE HAZIRLIKLI”

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2016 yılı bütçe görüşmelerinde de aynı ifadeleri kullanmıştı. 2016 yılı bütçesinin hayırlı olmasını dileyen Bakan Yılmaz,“Şundan emin olunuz ki bugün Türk Silahlı Kuvvetleri dünden çok daha güçlü ve savaşa hazır ve hiç şüpheniz olmasın ki Türkiye’nin yarınında da Türk Silahlı Kuvvetleri bugünden daha güçlü ve hazırlıklı olacaktır” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz