Mirzabeyoğlu: Bu karar emsal olsun! 28 Şubat bitsin

04 Mart 2016 Cuma, 11:47
salih mirzabeyoglu

28 Şubat mağdurları tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu’nun beraat kararının emsal olmasını istiyor.Tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu’yla ilgili beraat kararı Türkiye’de karanlık bir sayfayı kapatırken, 28 Şubat mağdurları için yeni bir umut ışığı oldu. Mirzabeyoğlu davasında adaletin 17 yıl gecikmeli de olsa tecelli etmesi, 28 Şubat’tan dolayı cezaevinde yatan mahkumlar için ‘Emsal’ beklentisi oluşturdu.
MAĞDURİYET BİTSİN
Geçtiğimiz hafta, 20 yıldır cezaevinde olan 28 Şubat mağduru Cihat Özbolat’ın abisi Özer Özbolat Star’a konuşarak, mağduriyetlerin giderilmesini istemişti. Mirzabeyoğlu’nun tahlisiyesinden sonra da açıklamada bulunan Özbolat, “22 yıldır kardeşim cezaevinde. Artık mağdur olmak istemiyoruz, kardeşim ve aynı durumunda olanların serbest bırakılması gerekiyor. 22 yıldır evladının özlemiyle yanan Annemizin gözleri yolda” dedi.
22 YILI İHLAL
28 Şubat’ın cezaevinde unutulan diğer mağdurlarından Ethem Köylü’nün ağabeyi Mustafa Köylü ise Mirzabeyoğlu’nun beraat kararına çok sevindiğini söyledi. Köylü, “Bu kararın emsal teşkil etmesini bekliyoruz. Ergenekon, Balyoz, Gezi davaları beraat etmişken 22 yıldır hücrede tutulan ağabeyimin evine dönmesini bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz