Görüşme sonrası açıklama…

11 Şubat 2016 Perşembe, 00:54
gul_ve_arinc_erdogan

Arınç, “Umarım herkes bu açıklamalardan bir ders çıkarmıştır. Hükümetimizi ve ülke meselelerini görüştük, faydalı oldu” dedi.

Bülent Arınç’ın evinde gerçekleşen görüşmeye ilk olarak Nihat Ergün geldi.

Gül ise Hüseyin Çelik ile beraber geldi.

Korumaları sitenin garajında güvenlik kontrolü yaptıktan sonra Gül garajdan giriş yaptı.

Gül ve Arınç’ın ardından ise eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin siteye giriş yaparken, gazetecilerin girişine izin verilmediği öğrenildi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ak Parti’nin bazı kurucu isimlerinden eski bakanlar Bülent Arınç, Sadullah Ergin, Hüseyin Çelik ve Nihat Ergün bir araya geldi. Yaklaşık 2 buçuk saat süren görüşme sonrası Bülent Arınç’tan açıklama geldi. Arınç, “Umarım herkes bu açıklamalardan bir ders çıkarmıştır. Hükümetimizi ve ülke meselelerini görüştük, faydalı oldu” dedi. Yine Hilal Kaplan’a “troliçe” göndermesinde bulunan Arınç, “Biz bu partinin kurucularıyız,iyi bir AK Partiliyiz, trollerin troliçelerin ne dediğinin önemi yok.” ifadelerini kullandı.

Tam da Bülent Arınç’ın görünür çıkışıyla başlayan FETÖ örgütü tarafından gelen ilginç mesajlar düşünüldüğünde, bu görüşmelerin zamanlaması dikkat çekti.

Hürriyet’ten Selahattin Sönmez’in haberine göre Abdullah Gül, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Ankara’da bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Abdullah Gül, Bülent Arınç ile bir araya geldi. Görüşme sonrası konuşan Arınç, “Hükümetimizi ve ülke meselelerini görüştük, faydalı oldu” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz