Aziz Yıldırım, Zaman’ı işaret etti

27 Ocak 2016 Çarşamba, 10:53
aziz yıldırım

Aziz Yıldırım, Hamdi Akın’a hakaret ve tehdit davasından beraat etti.İfadesinde “Satma kelimesiyle Fenerbahçe’ye kumpas kuranları kastettim. Bu kumpasın sözcülüğünü de Zaman Gazetesi yaptı” dedi

Fenerbahçe’nin 3 Kasım 2013’te gerçekleştirilen kongresi sonrası, başkan adayı Hamdi Akın’a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle yargılanan Aziz Yıldırım beraat etti.

Özel hitap değil

Sarı-Lacivertliler’in başkanı savunmasında suça konu ‘satma’ kelimesini mecazen kullandığını belirterek “3 Temmuz sürecinde bana ve Fenerbahçe’ye yönelik kumpas kuranlardan genel anlamda bahsedilmiştir. Burada şikayetçiye yönelik özel bir hitap yoktur” diye konuştu.

4 koldan saldırı

‘Satma’ kelimesi ile kastı sorulan Yıldırım, “3 Temmuz sürecinde bize her türlü suçu yüklemeye çalıştılar. Dört koldan sadırdılar. Zaman Gazetesi de bu süreçte bize kumpas kuranların sözcülüğünü yaptı. Bu saldırganlara hizmet edenler için satma sözcüğünü genel olarak söyledim” dedi. Mahkeme suç unsuru tespit edilemediği için Yıldırım’ın beraatine karar verdi.

(Bugün)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz