20 Nisan 2018 Cuma, 20:08
Binnur Günay
Binnur Günay bursahafiza@gmail.com Tüm Yazılar

“Birleşik Haziran”cılara şok baskın!

Reisin açıklamasını hangi manada okusak karşımıza “küçük hesaplar” yapanların akıbeti üzerinden neden sonuç ilişkilerinin tezahürü çıkıyor.

Reis tüm parti teşkilatlarının yeniden yapılanmasına dönük ön hazırlık çalışmasını yapmıştı. Yani ön seçim programı neticeye bağlanmış, vekaleten belediye başkanları il ve ilçe başkanlarının belirlenmesine bizzat dahil olmuştu.

Bu söylemden anladığım, Reis tüm adaylar üzerinden bir eliminasyona gidecek. Yani tasfiyesi ajandalara kayıtlı “sızıntı”ları ayıklama yoluna gideceğinin sinyalini vermiş oldu.

Bütün algı operasyonlarının merkezi konumuna indirgenen “Fetöcü” tiplemeli aktörlerin, bürokratların tasfiye sürecine alınacağı çok açık. Zira Fetöcüler konusunda yapılacak operasyonun sinyalini yine Bahçeli vermişti.

Ak partili görünümlü kriptoların bizzat tazyiklerini gören Bahçeli’nin duruma dönük rapor bilgilendirmelerini Reis ile paylaştığı biliniyor.
KHK’ların kamufle amaçlı kullanımına dair ciddi manada “sızdırma” yapıldığı bilgisinde mutabık kalınması da Reisin söyleminde alt başlık olarak okunabilir.

Kısacası Haziran takvimi rastgele alınmış bir karar değil.

Karşımızda “Birleşik Haziran” kılıfına büründürülen bir yapının son hazırlık evresinin tespiti ve Fetönün bu yapıyla entegre hareket edeceğinin işaretleri var.

Liyakatte esas partili olmak değil, ümmete liderlik edecek kadroların tayini olacak.

MKYK ve MYK’da büyük bir revizyon yolda…

#BinnurGünay

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz