Bursa’da şiir rüzgarı esti

23 Ekim 2017 Pazartesi, 12:15
Şiir gecesi

Bursa’da şiir rüzgarı esti. Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen  ‘Şiirler ve Ezgiler’ gecesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yıldırım Kent Konseyi  Şairler ve Yazarlar çalışma grubunun organizasyonuyla Barış Manço Kültür merkezinden Şiir ve Ezgi gecesi düzenlendi.  Birbirinden  güzel şiirler Amatör şairlerin dudaklarından dökülürken, salonu dolduranlara geçmişten günümüze tam bir şiir resitali sunuldu..  Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, Eski Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu’nun onur konuğu olduğu gecede yaşanmış hikayeler mısralara yansıtıldı.  Türk kültürünün ayrılmaz parçası olan aşk, sevda, Anadolu ve tarihimizi anlatan şiirlerin seslendirildiği gece izleyicilerden tam not aldı.

Yorum

  1. İLHAN YARDIMCI(KEMALİ)

    25 Ekim 2017 at 12:39

    hey koca Şahin hey. Tarihi bir gün yaşayan, salon yetmediğinden takviye sandalyeler konan ÖRDEKLİ KÜLTÜR MERKEZİNDEKİ Şairler/Aşıklar buluşmasına davet edildiğin halde sözüm ona sitende yer vermemen nefsani bir çalı dikeni gibi göründü bana…ŞÜKÜR ALLAH’A bizim şöhret, şan, menfaat ve ahlak dışı hiç bir şeyimiz olmaz. Kapılarımız BUNLARA KAPALI OLUP, AÇILMAZ. Yıldırım kent konseyi tarafından yapılan geceye hangi şairlerin çağrıldığını çok iyi biliyoruz. Gülü ve dikeni tarif etmeye gerek yok. Selamlar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz